anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

gabaryt dpd

gsyART
#11 Animator#

Witam, 

szybkie pytanko;)

w dpd paczka ostreczowana jest gabarytem standardowym czy jest traktowana jako niestandardowy bo gdzieś tak wyczytałem?

nigdy nie wysłałem dpd a na inpost nie zmieści mi się gabarytowo i dlatego pytam

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

mikeza
#20 Guru#

@gsyART już tłumaczę, bo przerabiałem to ostatnio z DPD i składałem reklamację. Samo ostreczowanie jest dopuszczalne i nie jest to paczka niestandardowa, musisz tylko uważać, żeby folia dokładnie przylegała do paczki. Najlepiej po ostreczowaniu złapać jeszcze taśmą. DPD lubi doliczać jakieś dodatkowe opłaty np. z powodu zbyt dużego rozmiaru paczki, a przy folii może dojść do poddarcia jej z paczki i mierzą wymiar łacznie z tą folią. Ja miałem własnie takie reklamacje, że folia była lekko zadarta i zmierzyli mi od razu 10-15cm więcej na paczce, bo pomiar był z tą folią. Przy kolejnym zamówieniu poprosiłem dostawcę o zabezpieczenie folii taśmą, żeby nie doszło do oderwania i było ok. Żadnych doliczeń do paczek 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie wysyłam DPD, ale do mnie zawsze przychodzą owinięte folią stretch. Wymiar mierzy pewnie "automat" na taśmie. Stąd to odstawanie folii jest liczone do gabarytu. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów