anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie można nadać paczkę do Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex

MAMY ROZWIĄZANIE!
braniek2
#8 Zapaleniec#

Witam. Niestety mam pierwszą paczkę Allegro Pocztex i nie wiem czy można gdzieś to nadać poza pocztą nie uśmiecha mi się tam stać 1.5h w kolejce, aż wszyscy odbiorą awiza i kupią przepisy św. Anastazji. Etykietę wygenerowałem z panelu allegro. Proszę o wskazówki. Dziękuję.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
pecela
#16 Inspirator#

Przesyłkę Pocztex nadasz w każdej placówce własnej Poczty Polskiej oraz w punktach partnerskich, takich jak sklepy Żabka, Delikatesy Centrum, ABC, Lewiatan, Groszek i Arhelan oraz u kuriera (opłata za nadanie u kuriera 7 zł/paczka).
Przesyłki Pocztex z gotową etykietą nie można nadać w agencjach pocztowych (są wyjątki, niektóre przyjmują).

oznacz moderatorów
braniek2
#8 Zapaleniec#

@pecela Niestety w Żabce po skanowaniu odrzuca numer jako nieprawidłowy. Udam się na zwykłą pocztę tam może się uda. Jedna wielka porażka z tym Allegro Pocztex myślałem że działa to jak Allegro DPD paczki nadaję w punktach zamawiam podjazd itp. A tutaj nie ma nic takiego już wywaliłem z opcji dostawy.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Widocznie wygenerowała ci się etykieta z błędem, czasem to się zdarza, albo Allegro ma w swojej umowie nadanie wyłącznie w placówkach pocztowych.
Wpisz nr przesyłki (zaczynia się on od PX) na stronie https://emonitoring.poczta-polska.pl, powinno znaleźć przesyłkę i powinien być jej status "Otrzymano dane elektroniczne przesyłki". 
Podjazd kuriera natomiast zamawiasz na stronie https://www.pocztex.pl/zamow-kuriera/ lub przez infolinię 804 104 104 lub (43) 842 08 42. Płaci się gotówką kurierowi, ewentualnie kartą jak ma terminal (odbiór to osobna usługa), jak nie masz zawartej umowy z PP na stały odbiór.

ps. Jak nie potrzebujesz papierowego potwierdzenia nadania, to możesz po prostu zostawić przesyłkę w placówce (podchodzisz do okienka, mówisz że umowa (na etykiecie jest nr umowy z PP) i zostawiasz).

ps2. Możesz poprosić Pocztę o ofertę indywidualna dla sprzedających na Allegro (tutaj masz formularz https://www.pocztex.pl/dla-firmy/wspolpraca/)

oznacz moderatorów
braniek2
#8 Zapaleniec#

@pecela Te paczki można nadawać tylko na poczcie już to wywaliłem z opcji dostawy - chciałem dobrze dla klientów ale nie uśmiecha mi się jeździć 7km do najbliższej placówki fajnie do brzmi Allegro Pocztex coś jak Allegro DPD ale to nie to samo nie ma podjazdu kuriera nie można nadawać w punktach. Szkoda zachodu i czasu na to mnie interesuje szybkie wygenerowanie etykiety np. z podjazdem i mocno się zdziwiłem że tego nie ma z panelu allegro. Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@braniek2 a jaki UP zdawczy wskazałeś podczas tworzenia etykiety? Tam musisz się udać.

oznacz moderatorów
braniek2
#8 Zapaleniec#

@Client:44052296Dziękuję za wskazówkę faktycznie jest tam pole do wyboru placówki nadawczej dla mnie bez sensu bo co to za różnica gdzie nadam. Ale poczta to stan umysłu dawno byłem w placówce i to co tam zobaczyłem to jakiś bazar a nie usługi pocztowe. Zapewne chcą aby klienci tam łazili i może przy okazji kupią rajtuzy lub gazetkę. 🙂

oznacz moderatorów