anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie znajdę API TOKEN ShipX?

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Witam . potrzebuję pomocy. Mam do wysłania pierwszą wysyłkę i potrzebuję API TOKEN ShipX. Gdzie tego szukać w ogóle?????

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Wielkie dzięki😁 ale co dalej?

oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Numer przesyłki , status. Czy możecie mi przysłać przykładowo wypisany ten druk?

 https://manager.paczkomaty.pl

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LG_EZ ale po imporcie nic nie trzeba wypełniać ? 

tu masz na zdjęciu gdzie wejść i co kliknąć pierw zakładkę allegro a potam import, zmieniasz gabary i wszystko 🙂

inpost45.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LG_EZ chyba że robisz ręcznie pierwsza zakładka 

fff123dd.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Tak robię tą pierwszą

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LG_EZ widzę że nie zajrzałeś do poradnika, tam jest wszystko obrazkowo pokazane co krok po korku zrobić żeby nadać paczkę z allegro 

https://manager.paczkomaty.pl/v1/api/assets/instrukcja-nadawania-przesylek-Allegro_2505.pdf

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Kostas.....Robię wg wskazówek, weszłam na moje zamówienia, zrobiłam status tak jak Bóg przykazał i jak naciskam akcje nie mam czegoś takiego jak nadaj paczkę allegro inpost. W ogóle nie wyświetla mi się taki ekran jak na instrukcji

oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

I nie mam smarta

Nie wiem czy to ma coś wspólnego

oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Zrzut ekranu (2).jpg

oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Odbiorca to adres paczkomatu?

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@LG_EZ nie masz podpisanej umowy z przewoźnikiem (InPost), dlatego nie nadasz przesyłki z poziomu Allegro (korzystając z Wysyłam z Allegro). 
Po powiązaniu konta z Managerem przesyłek (narzędzie InPost) kliknij "Import Allegro InPost", wybierz odpowiednią przesyłkę, sposób nadania (Paczkomat, PaczkoPunkt, Kurier - ta opcja jest płatna). Po wybraniu sposobu nadania całość potwierdzasz przyciskiem "przygotuj", a zamówione przesyłki zobaczysz w zakładce Allegro > Zamówienia Allegro. 
Przed wydrukowaniem etykiet konieczne będzie opłacenie przesyłek (kliknij "opłać" w kolumnie "akcje"). 
Żeby wydrukować etykietę trzeba znaleźć opłaconą przesyłkę i kliknąć "Akcje"  > "Drukuj etykietę" i określić format. 
To jest najłatwiejszy sposób, żeby skorzystać z powiązania kont Allegro i InPost i nie musisz wtedy wypełniać danych kupującego (bo są importowane bezpośrednio z Allegro). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję ślicznie. Doszłam do tego punktu. Ale nie dokończyłam. Ponieważ nie chciałam płacić dodatkowo kuriera, którego musżę podesłać di hurtowni znajdującej się daleko ode mnie. Jeśli byłaby Pani tak uprzejma wytłumaczyć mi na czym polega PaczkoPunkt?

Przepraszam za kłopot i dziękuję za cierpliwość

oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

W efekcie końcowym wysłałam to zamówienie przez kuriera Hurtowni. Może następnym razem mi się uda normalnie

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@LG_EZ ok, tak Kurier jest dodatkowo płatny, natomiast Paczkopunkt to miejsce, gdzie klient bez umowy z przewoźnikiem może odebrać lub nadać opłaconą wcześniej paczkę. Takim miejscem może być np. lokalny sklep, jakaś sieć (jak Netto) itp. 
Najbliższy Paczkomat lub Paczkopunkt sprawdzisz na tej stronie 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy tak jest ze wsztkystkimi kurierami?  Czy tylko z inpostem? Trzeba mieć z wszystkimi Umowy?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@LG_EZ jeśli chodzi o wszystkie metody to tylko InPost wymaga dodania umowy, są jeszcze pobraniowe przesyłki Poczty Polskiej. Dokładną listę i informacje na ten temat znajdziesz tutaj 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie. Mam pytanko. Jeśli wysyłam towar z innego magazynu , znajdującego się pod innym adresem , niż moja moja firma to gdzie mam wpisać adres odbioru przesyłki naszego kuriera z allegro? Mam zmienić adres nadawcy?

 

oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Dziękuuję za odpowiedź . Teraz potrzebuję kolejnej wskazówki 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@LG_EZ a w zakładce w menadżerze  -> Moje konto nie masz zakładki punkt nadania

oznacz moderatorów

LG_EZ
#9 Pomysłodawca#

Nie. A gdzie to jest? 😄

oznacz moderatorów