anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile mam czasu na zwrot wpłaty?

MAMY ROZWIĄZANIE!
3Dszczecin
#7 Wielbiciel#

Cześć,

 

kupujący złożył formularz zwrotu 25.11, zwracane przedmioty wysłał 8.12 więc dostanę je prawdopodobnie 9.12 (a może i później) - termin zwrotu środków mija teoretycznie właśnie 9.12 (14 dni od zgłoszenia zwrotu)

jak w takiej sytuacji wygląda zwrot?
Wg. tego co czytałem mam 14 dni na zwrot środków od czasu zgłoszenia, więc teoretycznie może się zdarzyć tak że będę musiał dokonać zwrotu pieniędzy bez możliwości zweryfikowania co faktycznie mi odesłano?

 

dzięki za pomoc!

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Kupujący ma 14dni na odstąpienie i 14dni na odesłanie czyli w praktyce może to być 28 dni od czasu otrzymania towaru, zgodnie z prawem a Ty masz 14dni na zwrot możesz się wstrzymać ze zwrotem środków do czasu otrzymania zwrotu bądź potwierdzenia odesłania towaru.

oznacz moderatorów
3Dszczecin
#7 Wielbiciel#

"przy odstąpieniu od umowy – na zwrot wpłaty będziesz mieć do 7 dni kalendarzowych – licząc od dnia, w którym otrzymasz przesyłkę zwrotną, ale nie później niż 14 dni od chwili, gdy otrzymasz wypełniony przez kupującego formularz zwrotu towaru" - to z polityki zwrotów allegro.

dostałem formularz zwrotu 25.11 czyli mam teoretycznie czas na zwrot środków właśnie do jutra (9.12) - czyli gdyby paczka nie doszła do tego czasu mogę spokojnie na nią czekać? 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@3Dszczecin nie wklejaj wpisów allegro z pomocy bo to są zalecenia - zasady itp. nie mające nic wspólnego z ustawą konsumencką 🙂

Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w
terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od
umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym
koszty dostarczenia rzeczy.

3. Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta,
może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili
otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej
odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

spokojnie czekasz aż paczka dojdzie. Chcesz zwracać, a przecież nie wiesz co jest w paczce. Równie dobrze może być cegła. Ja ostatnio otrzymałem zwrot towaru świadomie uszkodzonego przez klienta i dostał zwrot 10% wartości, bo przedmiot nadawał się praktycznie do śmietnika.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@3Dszczecin masz 14 dni od odstąpienia ale możesz się wstrzymać do otrzymania towaru, więc jak przyjdzie 9 to jak zlecisz zwrot 10 będzie oki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kostas11 tylko, ŻE handlarze bardzo często zwracają pieniądze 14-stego dnia od dnia ODEBRANIA towaru albo liczą 14 dni od dnia otrzymania towaru ze zwrotu.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:104371448 wiem z wieloma firmami mam kłopot,  teraz mam jednego na tapecie co nie zwrócił mi kosztów dostarczenia towaru 😞 

Zawsze piszę żeby podał mi podstawę prawną to z chęcią wykorzystam w swojej firmie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów