anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

inna prowizja podczas wystawiania oferty - a inna na rachunku ?

szybkiLeon
#7 Wielbiciel#

witam - wystawiam przedmiot za kwotę 8zł (kategoria elektronika) - przy wystawianiu - na dole podsumowania pisze , że zapłacę prowizję 0,48zł ... klient kupił - opłacił wysyłkę 8,99zł do paczkomatu - a ja na rachunku od Allegro mam kwotę za transakcję 1,02zł ...

może ktoś podpowiedzieć o co tu chodzi ? czy są jakieś dodatkowe koszty sprzedaży ?

jeszcze jedno - sprzedałem też grę na konsolę xbox 360 (kategoria zręcznościowe) za kwotę 119,99zł - przy wystawianiu jest napisane - prowizja od sprzedaży 9,60zł - na rachunku 10,32 - tu mniejsza różnica ... - ale jest

bardzo proszę o wyjaśnienie skąd takie rozbieżności ...

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

_Likos_
#20 Guru#

@szybkiLeon  prowizja od ceny wysyłki liczona tak samo (%) jak od wartości przedmiotu

Dlatego w przypadku drożeszego przedmiotu różnica jest mniejsza

oznacz moderatorów

szybkiLeon
#7 Wielbiciel#

czyli klient coś kupuje , płaci za wysyłkę - ja muszę zapakować towar , udać się do paczkomatu nic na tym nie zarabiając - i jeszcze płacę za to prowizję dla serwisu ? 

nie za bardzo rozumiem - to chyba nie jest normalne ...

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@szybkiLeon  dokładnie tak to działa jak napisałeś Już od dosć dawna. Cóz na przyszłośc -  możesz doliczyc  1-2 zł do ceny przedmiotu - wówczas to pokryje koszt dodatkowej prowizji

Co do normalności - nie oceniam

Aha wypada tylko sie cieszyc że klient nie wybrał opcji - kurier pobranie za kilkanascie zl 🙂 wówczas pewnie byś dołożył do transakcji

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@szybkiLeon Ale przepłaciłeś, o całe 50 groszy. Przeczytaj regulamin to dowiesz się, że prowizja obejmuje też koszt wysyłki, a wszelkie kalkulatory i prognozy tego nie uwzględniają. Następnym razem nie przepłacisz. 

oznacz moderatorów

szybkiLeon
#7 Wielbiciel#

50 groszy - dużo i niedużo , ale jak ktoś sprzeda więcej sztuk - to kwota robi się dużo wyższa ... allegro samo ustala koszt wysyłki - klient płaci a sprzedawca nie dość że płaci prowizję od sprzedaży to jeszcze prowizję za wysyłkę ... wg mnie to jest niedorzeczne ...

oznacz moderatorów