anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mam obowiązek przyjęcia dostawy i oddać pieniądze a w dodatku pokryć koszty dostawy?

blowup123
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie , mam pytanie , jako osoba prywatna sprzedałem towar, wszystko sprawne itd , towar doszedł do kupującego , ta osoba pisze mi w dzień odbioru że dany produkt się nie włącza i odeśle go i mam mu oddać pieniądze i jeszcze pokryć koszty dostawy 

Czy mam obowiązek przyjęcia dostawy i oddać pieniądze a w dodatku pokryć koszty dostawy? Proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@blowup123 Jako osoba prywatna odpowiadasz za towar na podstawie rękojmi. Jeśli produkt ma wady (nie włącza się) i kupujący Ci go odeśle, a Ty stwierdzisz, że wada występuje, powinieneś zwrócić kupującemu wszystkie koszty, czyli cenę towar + koszt wysyłki + koszt odesłania. 

oznacz moderatorów

blowup123
#7 Wielbiciel#

A jeżeli z towarem będzie wszystko okej , tak jak to było gdy wysyłałem towar ? Odsyłam spowrotem?

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

blowup123 to jest reklamacja i musisz ją rozpatrzyć oraz się o niej odnieść. Jeśli będzie bezzasadna jako prywatny sprzedawca nie masz obowiązku pokrywania kosztów , a przypadku reklamacji uzasadninej ciąży na Tobie obowiązek naprawienia szkody i co za tym idzie pokrycia wszystkich kosztów jakie poniósł kupujący .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@blowup123 
Jeżeli nie wyłączyłeś rękojmi to masz obowiązek przyjęcia i rozpatrzenia ew. Reklamacji składanej przez Kupującego. Na rozpatrzenie reklamacji masz 14 dni. W przypadku uznanej reklamacji - masz obowiązek usunięcia zgłaszanej wady i pokrycia kosztów przesyłki (nie musisz zwracać pieniędzy jeżeli rzecz możesz naprawić lub wymienić na niewadliwą). Jeżeli okaże się, że rzecz nie jest wadliwa - reklamację możesz odrzucić i możesz (nie musisz) wezwać Kupującego do odbioru niewadliwej rzeczy na swój koszt.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz wyłączyć rękojmie w ofercie sprzedaży, a teraz rozpatrz reklamacje i albo uznaj albo odrzuć ( jak sprzęt jest sprawny).

oznacz moderatorów