anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulowac sprzedaz i zwrocic koszta?

Client:103702140
#7 Wielbiciel#

Witam zapomnialem usunac oferty na czas i dalem oferty na innych stronach i produkt zostal kupiony na obu z nich. Wyslalem produkt przez jedna strone ale na allegro juz nie moge bo go nie mam.

Czyli rozumiem ze mam zwrocic pieniadze zwyklym przelewem i bedzie to legalne rozwiazanie tego problemu? Jesli tak, to czy moge liczyc na to ze allegro odda mi prowizje? (chyba wzieli ponad 100zl)

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

A3dam
#19 Nestor#

@Client:103702140 
Możesz legalnie wysłać swoje pieniądze komu chcesz, jednak jeżeli doszło do zawarcia skutecznej Umowy - kupujący może (również legalnie) domagać się wydania zakupionej rzeczy.
Na zwrot opłaty transakcyjnej od transakcji, która nie mogła być sfinalizowana z powodów za które odpowiada Sprzedawca - nie liczyłbym.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:103702140 Napisz do kupującego > wyjaśnij sytuację > poproś o nr. konta do zwrotu > przelej pieniądze. Na zwrot opłaty transakcyjnej bym nie liczył (Twoja strata > ale za błędy się płaci) Kupujący raczej nie będzie walczył na drodze sądowej o zakupiony przedmiot, a tylko tak może go dostać.

oznacz moderatorów