anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak Działa Allegro DPD

wladyslawmisiak
#8 Zapaleniec#

Witam, zastanawiam się nad wprowadzeniem usługi Allegro DPD dotyczących moich produktów. Przeczytałem mniej więcej jak to wnieść do mojej sprzedaży ale mam kilka pytań.

1. Czy za każdym razem muszę wpisywać gabaryty swoich paczek? Czy przeliczą gabaryt  na sortowni tak jak np. w gls.

2. Czy to allegro powiadamia kuriera o tym, że ma do mnie przyjechać?

3. Jeżeli podpisze umowę z dpd, wtedy również mogę ustawić, aby moi klienci mogli wybrać usługę smart

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @wladyslawmisiak
1. Tak, powinieneś uzupełnić realne wymiary swoich przesyłek, podczas generowania etykiet. DPD wykonuje pomiary paczek i według nich może naliczyć opłaty dodatkowe za przekroczenia podstawowego gabarytu. Ich wzór na wagę gabarytową to [długość x szerokość x wysokość] / 5000.  
2. Tak, jeśli utworzysz zlecenie podjazdu kuriera, to DPD przyjedzie po Twoje przesyłki. Podjazd możesz zamówić na końcowym etapie generowania etykiety w WzA lub w tej zakładce
3. Jeśli chcesz udostępniać Allegro Kurier DPD w swoich ofertach, to nie musisz podpisywać umowy z DPD - wystarczy, że dodasz tę metodę dostawy do swoich cenników. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów