anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak fakturować na kasie fiskalnej - faktura vat marża

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Witam

Planuje sprzedawać i wydawać faktury vat marża. Nie miałem nikty kasy fiskalnej ale kolega mówi że to sporę ułatwienie. Mówił jednak że jak wydaje fakturę vat marża to jednocześnie nabija na kase i wydaje paragon.  Czy tak to ma wyglądać?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@SirGuardian Udaj sie do księgowej będzie łatwiej niż słuchać podpowiadaczy bo widzę ze masz zerowe pojęcie i wykopiesz sie w problemy, jak wystawiasz fv to nie nabijasz na kasę, a na kasie masz tak zwane 0 techniczne teraz pod f do marzy gdzie na podstawie sprzedaży księgowa wyliczy Ci VAT od marzy i tu kolejny problem musisz prowadzić ewidencję lub wystąpić do urzędu o możliwość zbiorczego wyliczenia, pismo ponawiasz co dwa lata 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Chodzi o to ze nie mam księgowej i nie stać mnie na nią. Może jak rozkręci się sklep. W pierwszym kwartale muszę zrobić wszystko sam.

 

A mogę robić tak by ułatwić sobie życie.  Nie mam kasy fiskalnej i na początku mieć nie będę ( bo nie stać mnie) a do jakieś kwoty obrotu nawet nie musze jej mieć.  

 

Czy mogę ułatwić sobie sprawę i wystawiać same faktury vat marże.  Każdy zakup to zawsze faktura vat marża i dzięki temu mam jeden zbiór takich samych plików na której będę miał wyliczony vat z faktury bo jest pełno szablonów wzorów faktury vat marży. Albo pewnie jakies programiki darmowe online.

oznacz moderatorów

owady
#11 Animator#

@SirGuardian 

czym chcesz handlować?, bo pisałeś , że elektroniką

Tylko jaką? Bo sie może okazać, że kasę fiskalną musisz mieć od pierwszej sprzedaży.

Ja bym jednak zaczął od księgowej. Wiesz,że jak będziesz Vatowcem , to musisz wysyłać pliki JPK

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

używane podzespoły komputerowe

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

Ostatni raz z dobrej woli ci napiszę - bez księgowej leżysz. Idź zapłać, wszystko ci wyjaśni, co jak i gdzie, majątku nie zapłacisz, a jak narobisz z podatkami błędów to poniesiesz znacznie większe koszty. Takie są uroki prowadzenia działalności.

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Pójdę do tej księgowej ale tak po kwartale. Muszę coś najpierw zarobić 😛 🙂

 

A wprowadzeniu ewidencji ryczałtu. W tabelce która jest np tutaj

 

https://www.mbank.pl/mbank-news/strefa-przedsiebiorcy/przewodnik-prawny/ewidencja-przychodow.html

 

jest taka pozycja NR DOWODU NA PODSTAWIE KTÓREGO DOKONANO WPISU.  Co tu się wpisuje :P. Co to jest ten nr dowodu. 

oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

Sorry, ale nie ma co owijać w bawełnę, jak cie nie stać żeby księgowej zapłacić 100 czy 200zł to nie stać cię na prowadzenie działalności.

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Możesz mi wytłumaczyć jak osobie całkowicie zielonej jak wtedy po kolei wykonuje się tą czynności fakturowania.


Sprzedaż dotyczy używanej elektroniki więc będę stosował Vat marże.

Załóżmy że mam kase fiskalną. 

a) Co robię gdy klientowi będę musiał wydać paragon.  Rozumiem że Urządzenie które drukuje paragony będzie ustawione pod fakturę vat marże dzięki temu 0 technicznemu. I po wpisaniu np kwoty sprzedaży brutto np . telefon sprzedaje za 100 zł. To wpisuje na tym urządzeniu 100 zł. I wyjdzie paragon wystawiony na 100 zł?  A ta kasa fiskalna jest na tyle mądra że od razu wypiszę nazwe produktu np Telefon model taki i taki? tam gdzieś są opcje wpisania takich nazw?.   Od razu jakaś kopia dla mnie się tworzy do zachowania jako dowód przychodu by obliczyć sobie vat z marży? 

b) sytuacja gdy klient chce fakturę vat marża.. Drukuje sobie taką fakturę wypisuje klientowi kwote 100 zł brutto według szablonu z nazwą produktu itp. i drukuje druki plik z tym samym + z wpisaną kwotą nabycia i marzą i obliczonym vatem i zatrzymuje sobie to by póżniej podliczyć cały vat z wszystkich takich faktur ?.

 

Nie wiem czemu wydaje mi się że najprościej same faktury vat marża wystawiać te paragony z kasy wydają się bardziej skomplikowane

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SirGuardian a po co w chodzisz od razu w vat ? Posprzedawaj miesiąc kwartał rozliczajac się ryczałtem i potem księgowa i kasa i zgłoszenie do vat 🙂

Zwolnienie z vat 200 000 zł 

Kasy nie musisz mieć do 20 000 zł 

Chyba że elektronika od razu wchodzi w jakieś ustawy nie moja branża więc nie pomogę kłania się księgowa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11 jeśli sprzedaż tylko bezgotówkowa  to zwolnienie z kasy jest bez limitu .

@SirGuardian  Faktycznie koledzy mają rację.  Każda branża rządzi się swoimi przepisami . Lepiej zasięgnąć porady niż płacić za błędy . A uwierz , że kontrole są tak szczegółowe że wyłapią każde najmniejsze potknięcie .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SirGuardian  druga sprawa jak zaczynasz i nie stać Cię na księgową poco idziesz w vat 😞

Jest to dodatkowa ewidencja i jak kupisz coś za 50 zł na umowę kupna sprzedaży bo będziesz musiał to ewidencjować do marzy i sprzedasz za 100 zł to prócz ryczałtu od 100 zł zapłacisz vat od 50 zł jak nie masz dużo zakupów z vatem to mija się to z celem oddasz niepotrzebnie setki złotych 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Q-parts
#9 Pomysłodawca#

od września 2019 sprzedaż elektroniki przez internet obowiązkowo VAT

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

może łapiesz sie na działalność nierejstrowaną ? 

jeśli Twoje przychody bedą niższe niż chyba 1300zł / msc to może poczytaj o tym

 

 

no chyba, że elektronika nie ma takiej możliwości
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Sprzedając tylko online nie musisz mieć kasy fiskalnej pod warunkiem, że nie sprzedajesz m.in. sprzetu telekomunikacyjnego i nośników danych.

https://www.podatki.biz/artykuly/podatki-2020-zwolnienia-z-obowiazku-stosowania-kas_56_39228.htm 

oznacz moderatorów

SirGuardian
#10 Popularyzator#

Dzięki za info.   Do innych osób. Muszę być na Vacie taka rola elektroniki.    Skoro nie będę miał kasy fiskalnej to jak wydawać klientom paragony? jest na to jakiś sposób bez kasy?. Druga sprawa bez kasy fiskalnej mogę wydawać faktury vat marża prawda? bo drukuje sobie tylko szablon z internetu i go wypełniam i wrzucam do paczki klienta a druga kopie zostawiam dla siebie z wyliczonym vatem od marży?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@SirGuardian Jak Ty chcesz bez kasy wydawać paragony ?  A już pomysł wypisywania ich ręcznie to mistrzostwo świata 🙂  Nie ma kasy fiskalnej, nie ma paragonów.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Jest coś takiego jak paragon imienny, ale nie jest to dokument księgowy, więc i tak musiałbyś prowadzić ewidencję sprzedaży, Niepotrzebna robota papierkowa, którą można pominąć wystawiając każdemu klientowi fakturę.

oznacz moderatorów