anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak jest rozliczana Allegro Przesyłka polecona?

mplaptonik
#10 Popularyzator#

Jak w temacie.

Otrzymuję od kupującego 6,99 za wysyłkę, a Allegro ściąga mi 10,99? Czyli dokładam do wysyłki 4 zł.?? Ale jak to, ona nie jest w ramach SMART?!?!

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mplaptonik
#10 Popularyzator#

polecona.jpg

Czyli powinienem zapłacić Allegro 6,49. Więc dlaczego pobiera 10,99?

oznacz moderatorów

mplaptonik
#10 Popularyzator#

Już chyba sam doszedłem. Podczas nadawania nie zaznaczałem opcji przesyłka polecona firmowa, stąd nadawałem je jako paczka EMS.

oznacz moderatorów

kmrolety
#8 Zapaleniec#

Mamy u siebie ten sam problem. Jeśli klient wybrał opcję "Allegro przesyłka polecona", to zamieniane jest automatycznie na "Pocztex 48" wraz z opłatą 10.99.

Jak rozumiem problem rozwiązuje zaznaczenie tej opcji ręcznie dla każdej przesyłki opcji "przesyłka polecona firmowa", tak? Jeśli tak, to dlaczego w nowym formularzu nie jest to zaznaczone automatycznie?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kmrolety konsultuję dlaczego tak się dzieje, wrócę do Ciebie z informacjami, gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kmrolety wracam z odpowiedzią. Taka sytuacja może się zdarzyć w dwóch przypadkach: gdy rodzaj przesyłki jest inny, niż koperta (paczka albo paleta) lub jeśli w sekcji “Usługi dodatkowe” nie masz zaznaczonej opcji “Przesyłka polecona firmowa”. 
Aby uniknąć takich sytuacji zanim zamówisz przesyłkę upewnij się proszę, że te dwa warunki są spełnione, czyli przesyłka jest kopertą oraz w usługach dodatkowych jest zaznaczona “Przesyłka polecona firmowa”, ponieważ w przeciwnym wypadku przesyłkę nadasz metodą Allegro Pocztex Kurier 48 i rozliczysz się za nią zgodnie z cennikiem

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

od 1 marca allegro pobierze ci jeszcze więcej za przesyłkę

meduza_0-1645791369341.png

 

oznacz moderatorów