anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak korzystać z DPD

fomare
#8 Zapaleniec#

Hej,

jestem nowy tu. Wczoraj robiłem wysyłki do paczkomatów i poszło spoko (dziś coś nie działa). Problem w tym, że nie mogę nigdzie znaleźć info, jak zlecić wysyłkę DPD. Czy ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

Przez brokera, lub podpisać umowę z DPD  

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/jak-nadac-paczke-przez-allegro-LvP7abDzrca

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fomare
#8 Zapaleniec#

dzięki za szybką odpowiedź. Czytałem to już wczesniej, ale nie jest to dla mnie do końca jasne. W jaki sposób to zrobić przez brokera? Założyć konto na furgonetka.pl?

wszedłem w listę zakupów i nie mogę odszukać , "kliknij [Opcje]. Następnie wybierz [Nadaj paczkę kurierem].". Jak zlecić wysyłkę kurierem za pobraniem? W jaki sposób dotrą do mnie pieniądze?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Nie masz wszystko z poziomu Allegro 

  1. Przejdź do zakładki Zamówienia i przy wybranej transakcji ze statusem płatności "Zakończona" oraz metodą dostawy "Przesyłka kurierska", kliknij [Opcje]. Następnie wybierz [Nadaj paczkę kurierem].
  2. Zapoznaj się z regulaminem furgonetka.pl i przejdź dalej.
  3. W formularzu nadania przesyłki wyświetlimy dane nadawcy i adresata, które uzupełnimy automatycznie na podstawie danych transakcji. Jeśli klient uzgodnił z Tobą dostawę pod inny adres, możesz zmienić adres.
  4. W części "Rodzaj" wybierz rodzaj przesyłki - paczkę lub kopertę.
  5. W części "Wymiar" określ wymiary przesyłki i opisz zawartość paczki.
  6. Wybierz przewoźnika i dogodny termin odbioru Twojej przesyłki przez kuriera.
  7. Na podstawie wprowadzonych przez Ciebie informacji wyświetlimy cenę usługi, którą opłacisz przelewem online po kliknięciu [Nadaj przesyłkę].
  8. Płatność uregulujesz u operatora DotPay, który współpracuje z Furgonetka.pl.
  9. Po uregulowaniu płatności wydrukuj list przewozowy w zakładce [Lista nadanych przesyłek].

image-nadaj-przesyłkę.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fomare
#8 Zapaleniec#

Mam opłaconą transakcję, z wybraną opcją dostawy "Allegro Kurier DPD". W dolnej części transakcji mam do wyboru "szczegóły" i "akcje". Nie mam nigdzie do wyboru "opcje".

Gdy wybiorę "akcje" mam do wyboru: "numery przesyłek", "notatka", "płatności", "zwróć wpłatę" oraz "zwrot prowizji". Nic poza tym.

Gdzie szukać tych wspomnianych wyżej "opcji"?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Nie udostępniaj opcji Allegro Kurier DPD bo zapłacisz podwójnie, tu musisz mieć podpisaną umowę z DPD 😞   

Zmień na Kurier DPD i tu powinna pojawić się opcja nadaj przesyłkę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fomare
#8 Zapaleniec#

dobrze wiedzieć, dzięki za radę

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fomare to Ci się pojawi jak udostępnisz DPD, FedEX lub UPS 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fomare
#8 Zapaleniec#

u mnie to inaczej wygląda kurczę. Co robię źle?prtscr.jpg

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fomare tak bo ja stary obraz wrzuciłem 😞  Teraz masz akcje, jak dasz odpowiedniego kuriera to po zakupie pojawi się tam Nadaj paczkę kurierem

50ff2ef74d09babab237d605b7bd.jpg

Udostępnij klientom Przesyłka kurierska i powinno być git 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fomare
#8 Zapaleniec#

Już zmieniłem w ofertach z allegro kurier dpd na kurier dpd zgodnie z Twoją sugestią. Nie wiem jednak co zrobić z już złożonymi zamówieniami. Masz jakiś pomysł?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

I tu problem bo jak nadasz przez furgonetkę to zapłacisz u nich i allegro skasuje cię 11,99 doliczając do rachunku 😞  Taka integracja po mailu ( chyba że nadając przez furgonetkę ręcznie przez ich stronę nie podasz maila klienta )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

filonpl2
#9 Pomysłodawca#

Możesz to zrobić przez serwis allekurier.pl, wtedy szybko możesz zamówić kuriera, który podjedzie po odbiór przesyłki.

oznacz moderatorów

fomare
#8 Zapaleniec#

dzięki, wypróbuję

 

oznacz moderatorów