anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak korzystnie wystawić aukcję?

KrowkaJelenia
#9 Pomysłodawca#

Witam, jestem początkującym sprzedającym i mam trochę problemów w ustawieniu korzystnych dla mnie opcji. Mam wystawionych 4 aukcji po kilka przedmiotów i wszystkie promowane, ale opłaty są tak duże, że dopiero po sprzedaniu kilku byłam na plusie tzn nie żebym coś zarobiła, ale saldo było chociaż na plusie. Jak to wszystko ustawić, aby coś zarobić, a nie stracić? Może niepotrzebnie wszystkie aukcje promuję?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Moim zdaniem nie potrzebnie promujesz wszystkie, jak już chcesz to promuj tylko jedną>najlepszą.😊

oznacz moderatorów

KrowkaJelenia
#9 Pomysłodawca#

Słabo to wygląda z prowizją, obrót 650zł, a prowizja 300zł - coś tu jest nie tak 😞

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@KrowkaJelenia standardowo prowizja mieści się w przedziale 10-20% w zależności od kategorii. 
Jeśli zaczniesz promować swoje oferty to te koszty będą rosły bo nie dość, że będzie naliczana opłata za wyróżnienie to jest też dodatkowa opłata za sprzedaż wyróżnionej oferty. 
Wtedy niestety kończy się to właśnie tak jak w Twoim wypadku. 

oznacz moderatorów

KrowkaJelenia
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za podpowiedź. Dobrze rozumiem, że np mam 5 aukcji, to 1 aukcję robię z wyróżnieniem i promowaniem, a pozostałe bez żadnych opcji dodatkowych?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@KrowkaJelenia Ciężko dać jakąś konkretną odpowiedź. Musisz przekalkulować sobie koszty, marżę, prowizję itp. - tak aby osiągnąć zadowalający zysk 🙂


oznacz moderatorów

KrowkaJelenia
#9 Pomysłodawca#

Wielkie dzięki! Oj kosztowna jest ta moja nauka 🙂 mam nadzieję, że będzie lepiej, bo teraz popłynęłam bardzo! Miłego dnia!

oznacz moderatorów