anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę i czy powinienem pomóc kupującemu

IwoSmura
#7 Wielbiciel#

Hej, około 200 dni temu sprzedałem pewne konto kupującemu. Wszystko było zgodnie z opisem, miał do niego pełny dostęp, potwierdził, że wszystko działa i zdawałoby się, że temat się skończył. Jednakże kilka dni temu kupujący zaczął pisać do mnie, że stracił dostęp do konta i jego zdaniem zostało w jakiś sposób odzyskane. Z początku uznałem, że jest to możliwe, więc napisałem do znajomego który też miał do niego dostęp, ale odpowiedział że niczego takiego nie zrobił, a darze go zaufaniem. Sam oczywiście także nie ruszałem konta. Pytanie brzmi: co teraz. Stwierdził, że zamierza napisać w tej sprawie do allegro po zwrot pieniędzy. Po czyjej stronie stanie allegro? Jest to dla mnie istotne, bo mowa tu o stosunkowo dużej dla mnie kwocie i zwrócenie jej byłoby sporym wydatkiem. Po czyjej stronie jest racja? Oczywiście z mojej perspektywy nie zrobiłem nic złego, ale potrafię zrozumieć, jak nieprzyjemna musi być sytuacja w której kupiło się kiedyś konto, po czym nagle znika.

 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@IwoSmura Cześć. Jeśli Kupujący złożył Ci reklamację, to musisz ją rozpatrzyć. Możesz poprosić o więcej informacji, zrzuty ekranu i spróbować ustalić, dlatego Kupujący nie ma dostępu do konta. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

IwoSmura
#7 Wielbiciel#

a skąd mam wiedzieć, czy kupujący złożył reklamację?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

🤣 🤣 pewnie naczytał się o hojności allegro z programu POK bo jak rozumieć słowa

"Stwierdził, że zamierza napisać w tej sprawie do allegro po zwrot pieniędzy"

oznacz moderatorów

IwoSmura
#7 Wielbiciel#

Normalnie uznałbym, że sprawa może być rozwiązana z pomocą kogoś z allegro i POK, ale od jego zakupu minęło ponad 180 dni, więc nie wiem, czy to możliwe

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Kiedyś podałem pomocny palec klientowi to chciał pożreć mnie całego. Nie warto pomagać na allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ludożerca!🤣

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Sprzedałeś jako osoba prywatna, to poczytaj:https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/reklamacja-towaru-kupionego-w-internecie-od-osoby-prywatnej  musisz odpowiedzieć na reklamację i odrzucić jak masz podstawy uzasadniając.

oznacz moderatorów

IwoSmura
#7 Wielbiciel#

a skąd mam wiedzieć, czy kupujący złożył reklamację? Dostanę jakieś powiadomienie?

oznacz moderatorów

PIKeRn
#10 Popularyzator#

Jego mail do Ciebie. To była właśnie ta reklamacja. 🙂 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak napisał że nie ma dostępu, nie działa to raczej jest reklamacja.😁

oznacz moderatorów