anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadać przesyłkę kurierem?

fpuhmariuszch
#8 Zapaleniec#

Witam. Po sprzedazy przedmiotu. Jak oplaca sie kuriera ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

Client:44052296
#21 Demiurg#

@fpuhmariuszch możesz wysłać na własna umowę jak masz podpisaną wtedy opłacasz sam lub przez allegro jeżeli masz taka możliwość wtedy allegro dolicza Ci do rachunku.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@fpuhmariuszch dla metody Allegro Kurier DPD nie musisz mieć umowy z przewoźnikiem, a przesyłkę nadasz w Wysyłam z Allegro. Koszt tej przesyłki doliczymy do Rozliczeń z Allegro. Aby nadać przesyłkę, wejdź proszę w Zamówienia przy zamówieniu, dla którego chcesz wygenerować przesyłkę i kliknij [nadaj przesyłkę] przejdziesz do formularza nadawczego dla tego zamówienia.

W górnej części formularza nadawczego zobaczysz: liczbę zamówień, które nadajesz, login kupującego, nazwę przedmiotów, które wysyłasz, metodę dostawy, którą wybrał kupujący, dodatkowe informacje od kupującego, które wpisał przy składaniu zamówienia.
W sekcji "Dane odbiorcy" wyświetlimy dane, jakie kupujący podał przy zamówieniu. Możesz edytować tę sekcję, za wyjątkiem jednego pola – mejla kupującego przypisanego do zamówienia. Na jego podstawie określamy z kim i według jakiego cennika rozliczasz przesyłkę.
Obok danych odbiorcy zobaczysz informacje na temat przewoźnika, którego wybrał kupujący. 
W sekcji Przesyłka podaj szczegóły przesyłki:
- rodzaj przesyłki
- wagę i wymiary – jeśli będą się one różniły od rzeczywistych rozmiarów, różnicę w cenie doliczymy do Rozliczeń z Allegro.
- opisz zawartość – nie możesz nadać przedmiotów, które są na liście przedmiotów zakazanych u danego przewoźnika
- wpisz numer referencyjny – jeśli chcesz, aby na etykiecie pojawił się Twój indywidualny numer, na przykład magazynowy, zamówienia czy faktury
- w sekcji Usługi dodatkowe rozwiń listę i wybierz te, które chcesz zamówić.

W dolnej części formularza nadawczego kliknij [zapisz przesyłki]. Przejdziesz do strony podsumowania zamówienia. Sprawdź, czy wszystkie informacje się zgadzają i kliknij [podsumowanie], aby przejść na kolejną stronę i wybrać dzień oraz godzinę, w których możesz przekazać przesyłki kurierowi. Możesz też wybrać opcję bez podjazdu kuriera.
W sekcji Dane na etykiecie wyświetlimy domyślnie swoje dane kontaktowe z zakładki Dane konta lub z domyślnych ustawień w narzędziu, jeśli masz je uzupełnione. Możesz je edytować lub wybrać inne z książki adresowej.
Aby potwierdzić nadanie przesyłki zaakceptuj regulamin i kliknij [zamawiam].
Kliknij [pobierz dokumenty] dla nadanej przesyłki lub przesyłek i wybierz jakie dokumenty chcesz pobrać. 

Tutaj znajdziesz dokładną instrukcję korzystania z Wysyłam z Allegro, jeśli będziesz miał pytania, chętnie pomogę 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów