anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak otrzymać zwrot prowizji za anulowane zamówienie z płatnością przy odbiorze?

Papi4shop
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, musiałem anulować zamówienie ponieważ chwilowo mam brak tego produktu na magazynie. Kupujący wybrał sposób zapłaty przy odbiorze. Napisać do kupującego w wiadomość że nie zrealizuje zamówienia? Jak uzyskać zwrot prowizji od Allegro składam wniosek ale odrzucają?

Dziekuję każdemu za pomoc

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

erykfear
#8 Zapaleniec#

Ja po sprzedaży produktu, który był licytowany i osoba, która go wygrała, nie przeczytała, że produkt jest uszkodzony, zrezygnowała z kupna, więc zamówienie zostało anulowane 12 lis. 2021 i też wniosek był odrzucany i teraz po przeczytaniu Twoje problemu przypomniałem sobie, że też muszę odzyskać prowizję i teraz to zrobiłem i bez problemu się udało, chyba jest jakiś czas, który trzeba poczekać od momentu anulowania zamówienia.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Papi4shop jako sprzedawca nie masz prawa do anulowania zamówienia. Jeśli masz takie prawo, to pokaż odpowiedni przepis. Przepis prawa, a nie to, co udostępnia Ci Allegro, które nie stanowi prawa. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Papi4shop Jeśli wniosek o zwrot prowizji został odrzucony, możesz się odwołać. Skorzystaj z tego formularza. Kontakt z kupującym również będzie konieczny. Wyjaśnij mu dlaczego nie zrealizujesz zamówienia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Chyba pomyliłeś kolejność. Najpierw trzeba było skontaktować się z kupującym, wyjaśnić sprawę  i poprosić o anulowanie zamówienia. A może kupujący był skłonny poczekać te kilka dni aż otrzymasz towar?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów