anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak podpiąć oferty pod banery?

FlavonoidsEnergy
#7 Wielbiciel#

Zamieściłem tych 5 dozwolonych banerów, ale się ponoć nie pokazują potencjalnemu klientowi... a jak podpiąć oferty pod nie? Nie wiem co to są te jakieś "kafelki graficzne". Coś to tak słabo wytłumaczone w tej Akademii

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@FlavonoidsEnergy  To jest jedna z tych rzeczy, która "wychodzi w praniu"

Banery odświeżają się do kilku minut po zapisie, ja u Ciebie widzę teraz 5 banerów.

Edytując baner musisz dać link bezpośredni do oferty, tagu albo wyszukiwania na stronie użytkownika, bo w tej chwili masz link do swojej listy ofert - link odsyła do zalogowanego użytkownika, nie do Twoich oferowanych przedmiotów.

Zrób tak:

  • wejdź w swoje oferowane przedmioty (nie listę ofert) https://allegro.pl/uzytkownik/FlavonoidsEnergy
  • wyszukaj ofertę lub grupę ofert (tutaj można skorzystać z Tagów, opcjonalnie, patrz niżej)
    • jeżeli w edycji oferty pod opisem masz umieszczone tagi, jak na przykład "Kawa", to kupujący po odwiedzeniu Twojego profilu widzi dodatkowe filtry po słowach kluczowych (tagach). Po kliknięciu w taki tag, wyświetli mu się lista otagowanych w ten sposób ofert i nie trzeba do tego specjalnie w tytule umieszczać tych słów kluczowych
  • skopiuj link prowadzący do oferty lub wyszukiwania
  • edytuj baner i wklej ten link - zmiany będą widoczne po kilku minutach

Dam Ci mały przykład z Tagami, tylko jest to robota ręczna, ale bardzo przydatna:

Krok nr 1:

Jeden z Twoich banerów ma frazę "cynamon". W edycji oferty, zjedź pod opis, zobaczysz pole Tagi. Wpisz tam Cynamon i naciśnij Tab lub Enter. Po zapisaniu oferty stworzy się u Ciebie taki gotowy tag (słówko kluczowe do filtrowania). Przy kolejnej edycji formularz podpowie Ci go podczas wpisywania. Zapisujesz ofertę i nie musisz nic więcej robić - dodajesz go jedynie w reszcie ofert, które chcesz w ten sposób oznaczyć.

Pamiętaj, że zmiany mogą tutaj potrwać do 20 minut!

Krok nr 2:

Wejdź ponownie w link powyżej (Twoje oferowane przedmioty). Z lewej strony, gdzie są Podkategorie, niżej będą Twoje tagi. Kliknij w nowo stworzony tag i Allegro przeniesie Cię do wszystkich oznaczonych w ten sposób ofert. Potem skopiuj ten link i wklej go w edytowany baner, przykładowo ten z cynamonem u Ciebie. I gotowe.

Tagi to naprawdę świetna sprawa, bo możesz tworzyć dla kupujących własne filtry, które wyświetlą listę wybranych przez Ciebie ofert. Do tego możesz oznaczyć oferty według własnych parametrów, których nie podajesz (lub nie możesz podać) przy wystawianiu przedmiotu.

 

Kafelki graficzne to są serie produktów wyświetlane pod warunkami oferty, to są troszkę innego rodzaju banery, które również prowadzą pod określony przez Ciebie link, tylko już nie do konkretnej oferty, a listy ofert - czyli serii produktowej. Można oczywiście dać link do pojedynczej oferty, ale serie produktów dają Ci więcej możliwości. Jeżeli masz wolne kafelki, zawsze warto dodać

Może to być jakiś oferowany przez Ciebie rodzaj herbaty, kawy czy innego produktu. Przykładowo nie wiem, coś typu "Kawy", "Herbaty Liściaste", "Herbaty Proszkowe". Kombinować możesz jak chcesz 😉

oznacz moderatorów

FlavonoidsEnergy
#7 Wielbiciel#

dziękuję. Świetnie wytłumaczone. Już coś mi się rozjaśniło. Mam nadzieję, że te super informacje pomogą mi w sprzedaży. Należy ci się dobre piwo craftowe:))

pozdrawiam

oznacz moderatorów