anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak przeprowadzić procedurę zwrotu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Matis2344
#7 Wielbiciel#

Witam

Jakiś czas temu sprzedalem kasety na atari po odebraniu przesyłki kupujący twierdzi ze część z nich nie nadaje sie do niczego, więc napisałęm mu ze jak odesle mi całość to oddam mu całość kwoty.

Jak to powinno wyglodać bo pierwszy raz coś sprzedałęm na allegro 

Dodam jeszcze ze pisałem z kupującym na **piiip** a ze się bał oszustwa to sprzedałem mu na allegro 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
vonNogay
#16 Inspirator#

Możesz zażądać zwrotu towaru i zwrócić kasę po jego otrzymaniu. Jeśli uznasz taką reklamację to powinieneś również zwrócić kupującemu poniesione koszty wysyłek. 

Możesz też uznać reklamację bez proszenia o zwrot i zwrócić mu część kasy. Co było nie tak z tymi kasetami? Jeśli np. były zapleśniałe to kupujący ma rację, że się do niczego nie nadają.

oznacz moderatorów
Matis2344
#7 Wielbiciel#

57 kaset sprzedałęm podobno 25 jest wadliwa czy coś całość poszła za 650 zł a kupujący chce zwrotu 150 zł tylko ze 10 kaset było oryginalnych a reszta podrubki kupujący o tym wiedził no i te 10 kaset warte jest jakieś 600/700 zł więc wole zwrot całości 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Matis2344 Przyznajesz tu publicznie, że sprzedałeś podróbki? Wiesz, co to oznacza?

Oddaj mu szybko całą wpłatę i koszt odesłania towaru, inaczej on to zgłosi na policję i będziesz miał znacznie większy problem. Nie pytaj, jak się z nim komunikować, tylko oddaj pieniądze. Dobrze wiesz, o co chodzi.

oznacz moderatorów
Matis2344
#7 Wielbiciel#

to były kasety z grami i programami nie oryginalne tylko zamienniki tak tylko napisałem podróbki

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 sprawa dotyczy kaset, pewnie ze 30-letnich do 8-bitowego komputera Atari. Takie kasety z oprogramowaniem to towar kolekcjonerski, nikt normalny nie traktuje takich ofert jako sprzedaż podrób albo piractwa komputerowego.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Aha, takie kolekcjonerskie, nieoryginalne podróbki, rozumiem.

oznacz moderatorów
Matis2344
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak źle się wyraziłem

oznacz moderatorów