anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak rozdzielić paczki /wysyłka dla klienta

Tarwistbg
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

 

mam pytanie jak ustawić w sytuacji gdy klient zamawia na przykład towar powyżej 180 cm oraz mniejszy.

Nie mamy możliwości zapakować w jeden by np nie uszkodzono poziomic a klientowi na allegro pobiera opłatę za jedna paczkę, mimo iż musimy nadać dwie. 

Jak w takiej sytuacji prawidłowo ustawić dostawę by naliczało poprawnie ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Tarwistbg, możesz podesłać te oferty?

Tymczasowym rozwiązaniem jest poproszenie kupującego o dopłatę do zamówienia i nadanie drugiej paczki.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Tarwistbg
#8 Zapaleniec#

niestety nie ma możliwości wysłania sceena aukcji której akurat dotyczy zapytanie 

 

oznacz moderatorów

Tarwistbg
#8 Zapaleniec#

a rozwiązanie powyżej nie wchodzi w grę, bowiem dzwoniąc do klienta i mówiąc o dopłacie do paczki widome, że zaraz będzie , iż chcemy kogoś naciągnąć. to allegro powinno wskazac poprawnie klientowi za co i za jaka ilośc płaci. stad pytanie, jak to ustalic?  

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Tarwistbg, w takim razie poproszę Cię o numery tych tych ofert - nie muszą być to zrzuty ekranu. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Tarwistbg
#8 Zapaleniec#

9092854646 - 10 szt 

12207553787 - 6 kompletów  łącznie zestaw 12 szt

11621353819 - 4 szt

7108630225 - 1 szt 

nliczono opłate w DPD 30,75 jako jedna paczke

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Tarwistbg, dziękuję.

W ofertach: 12207553787 oraz 9092854646 ustawiono inny cennik dostawy niż w ofertach: 11621353819​​​​​​​ oraz 7108630225.

Jedyna wspólna metoda dostawy z tych dwóch cenników to: Kurier.

Jednak w ofertach: 12207553787​​​​​​​ oraz 9092854646 jest on w kwocie: 24,60 zł  a w ofertach: 11621353819​​​​​​​ oraz 7108630225  to kwota: 30,75 zł.

W sposobie obliczania kosztów dostawy zaznaczyłeś, że gdy klient kupi u Ciebie przedmioty z ofert, w których ustawienia metod dostawy różnią się między sobą - zapłaci kwotę najdroższej dostawy. Dlatego kupujący zapłacił za wysyłkę 30,75 zł. 

Aby do danego zamówienia naliczało się więcej przesyłek, zmień sposób obliczania na "przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się" oraz ustaw taką samą kwotę dla metod dostawy, które udostępniasz we własnym zakresie (tych, do których masz umowę lub wysyłasz poza Allegro, np. kurier ). 

Zachęcam Cię też do zapoznania się z tym artykułem

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Tarwistbg
#8 Zapaleniec#

Witam , odnośnie powyższej widomości, zgodnie z sugestia zmieniłam ceny w cenniku dostaw i zapisałam je w programie. Jednak przechodząc na aukcje danego produktu cena jest nadal z poprzedniego cennika. Próbowałam również zmieniając cennik dostaw w danej aukcji ale nic do nie daje. Co może być tego powodem? Jak mam zmienić ceny dostaw?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Tarwistbg, możesz podać przykładowy numer oferty, w której nie udało się zmienić ceny? Przydatne byłyby również nieuciętę zrzuty ekranu z poszczególnych etapów zmiany ceny, która finalnie się nie udaje. Pomoże to w zweryfikowaniu tej sytuacji.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów