anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozpoznać wpłaty z płatności allegro? Przelewy przychodzą opisane jako Merchand ID

Ambasada-sklep
#8 Zapaleniec#

Witam, 

od dłuższego czasu nie mogę uporać się z rozpoznaniem płatności od klientów, którzy wybierają płatność przy odbiorze i korzystają z transportów allegro?

Przychodzące przelewy są opisane jako Merchand ID ale sam nr merchand ID nie pasuje do żadnego z zamówień, a kwoty jakie przychodzą są zbiorcze.

Jak mogę usprawnić swoją pracę aby wpływy z tytułu płatności pobraniowych były łatwe w identyfikacji i księgowały się z automatu?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ambasada-sklep nie mamy takiego raportu odnośnie samych pobrań. Możesz ewentualnie wygenerować zestawienie sprzedaży i tam znajdują się informacje m.in. odnośnie dostawy i kwoty. 
Kolejną opcją jest przejście do zakładki Zamówienia i są tam wyświetlane statusy czy zamówienie jest opłacone czy nie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ambasada-sklep
#8 Zapaleniec#

Ok, ale jak w takim razie mam rozliczyć płatności pobraniowe?

W przelewach są one opisane nie jako np. konkretne zamówieni czy Nick klienta ale jako Merchant ID - nie wiem jak to zaliczyć na poczet konkretnego zamówienia. Takie zamówienie widnieje jako płatność przy odbiorze.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ambasada-sklep prześlij proszę zrzut ekranu na którym widać to o czym piszesz na adres spolecznosc@allegro.pl (w treści e-maila podaj proszę link do tego wątku). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów