anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozwiązać problem z kupującym, który wysłał towar na reklamację podczas mojej nieobecności?

Client:84081041
#7 Wielbiciel#
  • Miesiąc temu  wysłałam do kupującego sprzęt tj serwer komputerowy. Po 20 dniach kupujący napisał wiadomość, że sprzęt nie działa i chce to oddać na reklamację . Sprzedawałam jako osoba fizyczna . Ów Pan wysłal do mnie sprzęt w tym czasie kiedy ja byłam na urlopie i kiedy nikogo nie było w domu . Prosiłam go wcześniej żeby w tym czasie nie wysyłał sprzętu  ponieważ nie bedxue miał go kto odebrac ,jeżeli będę już w domu to napiszę i będzie mógł go wysłać . Mimo to kupujący wysłał sprzęt i oczywiście nikt bo nie odebrał . Sprzęt wrócił do niego i teraz chce mnie obarczyć kosztami wysyłki . Co mam w takiej sytuacji zrobić ?? Teraz wystąpił do allegro o zwrot kwoty zakupu i allegro przelało mu pieniądze A ja zostałam bez sprzętu który jeszcze jest uszkodzony z winy kupującego ponieważ ja wysłałam mu sprzęt w pełni sprawny . Pisałam do kupującego żeby oddał mi sprzęt Ale on nie chce tego zrobić . Co mam w takiej sytuacji zrobić ?? Oczywiście allegro napisało mi meila że przyznało kupującemu rekompensatę i mam zwrócić pieniądze . Teraz zostałam bez sprzętu i jeszcze mam zwrócić pieniądze .. Kupujący nie odpisuje na moje wiadomości 
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Wyjaśniłaś to z Allegro?Niestety kasę Allegro będziesz musiała zwrócić, a kupującego zgłoś na Policję.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:84081041  Masz emaile w których pisałaś o podesłaniu po urlopie ( ile trwal urlop)? To wyślij je do Allegro. Napisz że kupujacy nie odpowiada. Spytaj na jakiej podstawie przyznali zwrot pieniędzy. Co pisał kupujacy kiedy jeszcze dawał znaki życia - dlaczego wysłał mimo twoich informacji?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:84081041
#7 Wielbiciel#

Pisałam do nich właśnie . Kazali mi się kontaktować bezpośrednio z kupującym w sprawie odesłania sprzętu . Gdzie odpowiedzi z jego strony brak oczywiście mam wiadomości e których pisałam aby nie wysyłal sprzętu ponieważ nie ma mnie w domu ..

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:84081041  a co on odpowiedział wtedy na twoje emaile?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:84081041
#7 Wielbiciel#

Dostałam teraz taką wiadomość od kupującego oczywiście dostał rekompensatę od allegro więc czuje się bezkarny ..

To Pani powinna poinformować 10 sierpnia bym nie wysyłał Paczki wiedząc, że Pani nie będzie. Zrobiła to pani po wysłaniu paczki co jakby nie miało wpływu na poniesione przeze mnie koszty. Jeśli mam odesłać paczkę to robimy paczkę za pobraniem na 60zł. Jeśli nie chce Pani ponosić takich kosztów to zapraszam osobiście po paczkę. Kolejny raz utwierdza mnie Pani w przekonaniu, że sprzedaż w internecie Panią przerasta.
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:84081041 czyli wysłałaś info PO wysłaniu przez niego paczki...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:84081041
#7 Wielbiciel#

Kupujący napisał na sporze allegro że będzie wysyłał mi sprzęt na reklamację . Odpisałam mu na wiadomość że jestem obecnie na urlopie jak wrócę to napiszę aby ustalić termin wysyłki sprzętu . Mimo to wysłał sprzęt którego oczywiście nikt nie odebrał ponieważ nie było nikogo w domu i sprzęt wrócił do niego 

oznacz moderatorów