anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak samodzielnie zmienic status platnosci?

Lilianita
#8 Zapaleniec#

Kupujaca wyslala zwykly przelew na moje konto,ktore musialam podac, bo twierdzi ze nie ma opcji przelewow internetowych. Przelew dotarl, ale poniewaz w Allegro platnosc nadal jest w statusie "rozpoczeta", nie moge przygotowac etykiety dla tej przesylki po zaimportowaniu aukcji do Inpostu..... Jak konkretnie wyglada proces zaplaty zwyklym przelewem? Co pokazuje sie po stronie kupujacego? Co oznacza informacja ze platnosc jest rozpoczeta - jaka akcja ze strony kupujacego jest w ten sposob zdefiniowana? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Lilianita nie zmienisz , teraz będziesz mieć problem z wygernerowaniem etykiety jesli korzystasz z ,,wysyłam z allegro ,,

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Lilianita nasz system integracji nie potwierdzi przewoźnikowi zamówienia, które nie zostało opłacone. W tej sytuacji rozwiązaniem będzie dokończenie płatności  przez Allegro Finanse, ponieważ wtedy zamówienie będzie gotowe do obsługi lub złożenie go ponownie i opłacenie również przez Allegro Finanse.  Dopiero wtedy będzie możliwe nadanie przesyłki  u przewoźnika.

Informujemy o tym tutaj: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-27-sierpnia-sprzedawca-nada-przesylke-dopiero-wtedy-gdy-ja-o... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Lilianita
#8 Zapaleniec#

Wobec tego, dlaczego pojawia sie opcja "wyslij z Allegro" w momencie w ktorym Kupujacy wybiera zwykly przelew? Powinno to nie byc mozliwe... Chyba ze moja Kupujaca wybrala co innego. Jak dziala aktualnie opcja " zwykly przelew"? Co sie dzieje w momencie, kiedy Kupujacy wybiera te opcję? gdzie jest przekierowany, i co ma zrobic zeby platność zostala uznana za ukończoną? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Lilianita Kupująca podczas płatności mogła wybrać opcję przelewu tradycyjnego i zlecić płatność przez Operatora - wtedy ta transakcja byłaby w systemie widoczna. Podałaś swoje dane do przelewu, zatem w żaden sposób nie jesteśmy w stanie tego systemowo zweryfikować. 

Kupująca może opłacić zamówienie tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione lub możesz wysłać zamówienie bez generowania etykiety w systemie (Kupująca wybrała dostawę do Paczkomatu, ten artykuł może okazać się pomocny: https://inpost.pl/wysylam-jak-nadac-paczke-w-paczkomacie).  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Lilianita
#8 Zapaleniec#

Co dokladnie znaczy zlecic platnosc przez Operatora? Co jesli Operator nie oferuje opcji dla banku, w ktorym kupujacy ma konto? 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Lilianita zwykły przelew to taki , który klient robi na Twoje prywatne konto bezpośrednio 

Przelew tradycyjny wykonywany jest na koto operatora - Payu lub Przelewy 24 i ten dopiero przekierowuje na Twoje konto w Allegro czyli tu -https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

Jeśli podawałaś klientowi numer swojego prywatnego toć firmowego konta i tam środki poszły to nie wygenerujesz etykiety jak pisałem wcześniej , a jeśli nie podawałaś i nie masz nigdzie w ofercie to został wykonany przelew przez operatora / tradycyjny / i środki będą pod likiem podanym wyżej ... eytkieta nadawcza również będzie .

oznacz moderatorów

Lilianita
#8 Zapaleniec#

Dziekuję, ponieważ sama zasadniczo nie korzystam z tej opcji, nie mam pojecia jak to sie odbywa i co Kupujaca widziala po swojej stronie, jedno jest pewne, nie byla w stanie dokonczyc platnosci w systemie, mimo jej zaczecia, i poprosila o konto. Po prostu, na nastepny raz nie zgodze sie na zadne zwykle przelewy....  same klopoty z tym, i koniecznosc nadawania Inpostu recznie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Lilianita W tej sytuacji jest to zakup poza Allegro.😁

oznacz moderatorów