anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak skutecznie prowadzić sprzedaż z zyskiem na allegro.

Sklepbellis
#8 Zapaleniec#

chciałbym sie dowiedzieć jak skutecznie oraz z zyskiem sprzedawać za pośrednictwem allegro.Towar kupuję w hurtowniach,sprzedaż w dziale dom i ogród.Jako przykład podam towar x (nasiona) cena zakupu wynosi 1,71zł/szt.Do tego podatek vat 8%.Przy wystawieniu jednej paczki takich nasion prowizja będzie wynosić 0,50zł + do tego nie mam abonamentu więc przy zakupie przez klienta 1 opakowania trzeba dodać 1zł. Sprawdzam oferty u innych sprzedawców a tam 2,49zł/szt. Podejrzewam, że przy wystawieniu przez mnie tego samego za 4,50zł raczej będzie mało chętnych na kupienie drożej. Nie mówię już o promowaniu bo do tego trzeba doliczyć kolejne opłaty. Więc jak to zrobić, żeby wystawić taki przedmiot, sprzedać go z zyskiem, a do tego nie windować ceny w kosmos? Czy po prostu odpuścić sprzedawanie na tym portalu. Swoją drogą nie mam pojęcia jak ktoś wystawia przedmiot za 2,49zł jeśli cena zakupu może się nieznacznie różnić od mojej (1,71 netto)max - 5%.Jak wy to robicie że za taka cenę sprzedajecie towar z zyskiem po odliczeniu kosztów?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Sklepbellis jesteś przedsiębiorcą , masz łeb i .... to kombinuj ......

oznacz moderatorów

Sklepbellis
#8 Zapaleniec#

 mdrogeria, twoja odpowiedz nie przyniosła nic sensownego, więc na przyszłość jak chcesz dobić sobie punkty, to miej chociaż coś sensownego do przekazania.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Sklepbellis  ale @mdrogeria bardzo dobrze Ci napisał. Nikt w żadnej branży nie poda Ci recepty na gotową zyskowną działaność. Wszyscy tutaj siedzą liczą kombinuja jak robić tak aby cokolwiek z prowadzonej  działalności zostalo. A czasy z roku na rok coraz trudniejsze.

Rada @mdrogeria  nie była żadna zlośliwością tylko powiedzeniem wprost tego co napisałaby Ci większośc sprzedajacych tylko może innymi slowami. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku, z tymi samymi kosztami i zasadami i jak juz zostało napisane ... kombinujemy ( choć może to nienajlepsze słowo ja użyłbym słowa "liczymy/kalkulujemy" tak aby to sie opłacało. 

Po prostu próbuj albo będzie Ci sie opłacało - albo nie.

oznacz moderatorów

Sklepbellis
#8 Zapaleniec#

Ja nie oczekuje, że ktos da  mi złoty środek. Może źle sformułowane pytanie. Liczyłem na podpowiedzi bardziej doświadczonych sprzedawców, czy są jakieś sposoby na to,żeby na tym portalu sprzedać z niższymi kosztami.  Bo nie wiem jak część sprzedawców wystawia towar w cenie, którą ja niemalże kupuje u producenta. Jak to jest możliwe? czy ja czy oni nie potrafią liczyć? czy jest coś o czym nie wiem na tym portalu, że da się sprzedawać tak tanio?więc pytam jak?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Sklepbellis nie chciałem Cię urazić , może zbyt dobitnie sformuowalem odpowiedź ... przepraszam . Pytasz o receptę na biznes ... nie ma złotego środka , a na allegro to balansowanie na cienkiej czerownej linii . Minimalna prowizja od sprzedaży nie jednemu oferującemu drobnicę spędza sen z powiek ... próbuj sprzedawcać nie 1 sztukę , a zestaw 2-3 tak aby prowizja w stosunku % była w miarę możliwości najniższa ,wiadomo sprzedasz mniej , ale margines na zysk pozostaznie szerszy .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W różnych branżach jest rożnie i z pewnością jak nie wyrobisz sobie "marki" nie będzie łatwo.🤗

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Po pierwsze, bez abonamentu zapomnij o towarach w cenie poniżej 10zł.

Po drugie, 1,71x1,08+0,50= 2,35, zostaje 14gr. To luksus, bo większość przy takiej cenie dokłada.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Sklepbellis po 2,49 sprzedaje ten, od którego ty kupujesz po 1,71. Na allegro sprzedają hurtownicy, ty dostajesz od nich cenę na tyle zaporową żeby nie robić im konkurencji. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Sklepbellis raczej nie licz że jakiś sprzedawca będzie instruował konkurencie 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów