anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak to jest że jedna nierozwiązana dyskusja powoduje utratę statusu SS

Idź do rozwiązania
Halfrunt
#17 Koryfeusz#

  

Nie potrafię tego pojąć, że jeden klient notabene dość doświadczony bo handlara starymi autami, dokonuje zakupu w ofercie z ograniczonym prawem do zwrotu (ze względów zdrowotnych i higienicznych), zwraca mimo wielokrotnych ostrzeżeń zużyty produkt, a na odmowę zwrotu środków, otwiera dyskusję kłamiąc w niej, że produkt nie był zabezpieczony, w odpowiedzi otrzymała kompleksowy materiał dowodowy wraz z zdjęciami z wysyłki i zwrotu produktu. Nastała cisza, po czym oznaczyła dyskusję jako nierozwiązaną, a jakże bo allegro jej po dwóch tygodniach przypomniało, że można jeszcze grillować sprzedawcę.  

Przecież w takiej sytuacji zgodnie z prawem odstąpienie było nieskuteczne. 

@ko_alka Mogła byś zajrzeć i doradzić czy da się to jakoś naprawić? Dyskusja dotyczy zamówienia nr 

f57339a0-5e74-11ed-92e1-e770bb55e79f
 
 
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Allegro przypomina kupującemu o zamknięciu dyskusji, ale jak kupujący uzna że nie chce z jakiegoś powodu to go do tego nie zmusi.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 ale może zamknąć dyskusję za Kupującego jak uzna, że sprzedawca dopełnił wszelkich formalności wyjaśniając problem. 😛

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

W większości dyskusji nie zamyka. możliwy jest taki scenariusz ale...🤔

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 jasne, 4 na 4 nam zamknęli, Ty jednak wiesz lepiej.

Nie zamykają tych, gdzie sprzedawca leci sobie w kulki. Jak jednak odpowiadasz na każde zapytanie Kupującego oraz Allegro i spuszczasz Kupującego na drzewo, zgodnie z obowiązującymi przepisami i zapisami w ofercie (ograniczenie prawa zwrotu), to Allegro nie ma wyjścia. No chyba, że chce się wybrać do sądu.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Halfrunt napisz do Allegro zgłoszenie poprzez formularz kontaktowy z informacją, że dopełniłeś swoich obowiązków i zamknąłeś temat w dyskusji a kupujący nie zgłaszał kolejnych wniosków. Dodaj też, że w każdej chwili Kupujący może poprosić o jej otwarcie, jak będzie miał coś do dodania. 😎

Nam w 3 takich przypadkach zamknęło Allegro dyskusję od ręki, w 4 przypadku musieliśmy się trochę pospierać mailowo ale też zamknięto dyskusję ostatecznie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Halfrunt Cześć, zapoznałam się dokładnie ze sprawą i skontaktowałam z odpowiednim zespołem. Wrócę do Ciebie z wieściami. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Halfrunt
#17 Koryfeusz#

@ko_alka dziękuję. Już wszystko okej 😘 

oznacz moderatorów