anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie podajecie z góry, ile będzie wynosić prowizja od sprzedaży ?

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego nie podajecie z góry, ile będzie wynosić prowizja od sprzedaży ?

W kalkulatorze Allegro wyszło 15zł.

W emailu jaki otrzymałem po wystawieniu oferty ta kwota wynosi 40zł i jest opisana jako szacunkowa?

Podczas wystawiania przedmiotu również coś około 15zł.

Przecież zawieram z wami umowę i chciał bym wiedzieć to od razu ...

To może ja szacunkowo określę się dopiero po zakupie i otrzymaniu przedmiotu np. ile będą wynosić odsetki za kredyt AllegroPay ? Ustalacie te odsetki/koszt kredytu na np. 200zł, a ja to zmiennie na 50zł i tylko tyle wam oddam ? 

 

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kostas11
#21 Demiurg#

@osik_2004 a może coś źle zaznaczyłeś w kalkulatorze ? podaj co to za produkt i cenę ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@osik_2004 Cześć. Musiałeś wprowadzić nieprawidłowe dane w kalkulatorze, ponieważ u mnie wyświetla się opłata zgodna z wiadomością mejlową: 

ko_alka_0-1670182046085.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

... ale bezsens.

Cały problem dotyczy katalogu produktu.

Sprzedaję komplet części do hulajnogi elektrycznej.

Sklasyfikować dokładnie się tego nie da, bo zestaw ma kilka elementów, więc trzeba wybrać z katalogu produkt podobny.

Czyli - sprzedaję zestaw w który wchodzi zacisk hamulcowy, linki, tarcze, śrubki itd.

Z katalogu mogę wybrać jedynie jedną sztukę z zestawu jaki sprzedaję. 

Wybieram więc np. zacisk hamulcowy, który umieszczony jest w - Sport i turystyka - Skating, slackline - Hulajnogi elektryczne i wtedy prowizja wynosi 15zł.

Jednak gdy wybiorę w - Części, to prowizja wynosi 40zł.

 

Czyli tak :

-chcesz płacić mniej prowizji, wybierz lepszą dla ciebie kategorię 😋

oznacz moderatorów

lady-szarlotka
#9 Pomysłodawca#

Problem w tym, że katalog allegrowy ustawiony jest frontem do allegro a tyłem do sprzedawcy, czyli wybierając produkt zmuszony jesteś do zaakceptowania kategorii narzuconej przez allegro dla danego produktu a jesli brak jakiejś klasyfikacji, to allegro narzuca wybór kategoria-->podkategoria--> POZOSTAŁE.

A tu ZONK, bo prowizja za sprzedaż jest często o 100% wyższa niż w innej podkategorii. Usiłujesz sie cofnąć, wybrać inną podkategorie, ale otrzymujesz od katalogu komunikat "produkt należy wystawić w kategorii X, podkategori XX i pozostałe. Koniec, masz związane ręce  i otwarta kieszeń, do której allegro sięga po prowizje biorąc tyle ile chce. 

oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Teraz mam za 14zł 🤣

Chcesz być uczciwy, ale nie możesz ... 

 

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@osik_2004 Sklasyfikować dokładnie się tego nie da, bo zestaw ma kilka elementów, więc trzeba wybrać z katalogu produkt podobny.

Jak wybierzesz podobny lub będziesz kombinować pod kategorie to będziesz miał problem z kupującymi, bo wskoczy tytuł z katalogu i parametry które nie będą się zgadzały z tym co masz w ofercie a to przepis na negatywa dyskusję i POK 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

..no nie do końca, bo w zestawie mam kilka elementów, a w kategorii jest podany tylko jeden z nich. Więc kupujący otrzyma więcej niż sugerowany przedmiot z katalogu ...

Idąc dalej - w zasadzie musiał bym nie wystawiać tego w ogóle, bo konkretnie tego elementu nie ma sklasyfikowanego w katalogu. 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

20% ???? 

co tu sie dzieje? 20%?

Przesadzacie strasznie. Osobiscie szukalbym innego portalu sprzedazowego

oznacz moderatorów