anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak to jest teraz z kupowaniem przez sąsiada lub osoby z niedalekiej okolicy?

basictech
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Jak to jest teraz z kupowaniem przez sąsiada lub osoby z niedalekiej okolicy? 

Co jeśli sąsiad oddalony ode mnie o pół kilometra, którego w ogóle nie znam kupi ode mnie przedmiot?

Kiedyś dawno temu słyszałem, że takie konta były blokowane, bo nabijali sobie komentarze.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

Nic, ma prawo, byle byście nie kombinowali, jak to przypadkowy zakup nie masz się co obawiać 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Regulamin Allegro nie określa odległości sprzedającego od kupującego. Każdy od każdego może kupić.

oznacz moderatorów

basictech
#8 Zapaleniec#

A co jeśli ktoś z tego samego IP to zakupi? 
Rodzic, czy znajomy przyjdzie i się zaloguje i kupi ode mnie..
Mam uważać by tak się nie zdarzyło?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@basictech tak serio rodzic ma kupować od Ciebie w domu przez allegro jaja czy poważnie pytasz ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

basictech
#8 Zapaleniec#

Nie, ale taki przykład podałem, przecież rodzicom sprzedam po cenie hurtowej 😉
Chciałem wiedzieć, żeby mi czasami z głupoty nie zablokowali konta bo przyjdzie ktoś i zamówi przez moje Wifi ode mnie. Wybacz, ale czasem ludzie przychodzą do mnie bym im coś zamówił na allegro bo nie umie tego zrobić....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@basictech nie ma problemu jak nie będziesz robił tego celowo, by otrzymać komentarz, a i tak allegro może Ci zablokować konto jak uzna że coś kombinujesz, udostępniasz konto, lub inne nieodpowiednie zachowania na koncie 🙂

Więc skoro piszesz to albo masz coś za uszami albo planujesz cos przykombinować 🙂

Bo używając normalnie konto nie masz się czego obawiać 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niby nie powinno się robić takich rzeczy, ale jeśli prowizja od sprzedaży będzie odprowadzana, to Allegro specjalnie nie będzie protestować 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

11.6.

Niedozwolone jest uczestniczenie przez Użytkownika w Transakcji wyłącznie w celu wystawienia oceny (np. aby sztucznie zawyżyć lub zaniżyć wiarygodność Sprzedającego).

Jest taki punkt w regulaminie, jednak co to znaczy "wyłącznie"? Jak Allegro udowodni, że uczestniczył wyłącznie w tym celu? Allegro nie korzysta z możliwości nakładania sankcji na podstawie tego punku, dopóki czerpie korzyści z takich transakcji, dawniej, gdy liczyły się też inne wartości, było inaczej.

oznacz moderatorów

basictech
#8 Zapaleniec#

To znaczy, że jeśli allegro zobaczy, że jeśli sąsiad kupuje ode mnie ciągle jakieś rzeczy i wystawia wiecznie pozytywne lub wiecznie negatywne komentarze to znaczy, że coś jest nie tak. Bez wystawienia komentarza powinno być OK

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro tego nie zobaczy, ważne, aby były płacone prowizje od takich zakupów, jeśli będą, komentarze nie mają praktycznie znaczenia, choć teoretycznie, zgodnie z regulaminem, mają. Gdyby nie było komentarzy, takie transakcje nie naruszałyby regulaminu, jeśli są komentarze, transakcje mogą naruszać regulamin, ale spoko, jest płacona prowizja, nie będzie sankcji moim zdaniem.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@basictech  ja mam czasami zamówienia nawet z tej samej ulicy i klient np. wybiera wysyłkę kurierem, pomimo, że może odebrać osobiście za free :):)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

basictech
#8 Zapaleniec#

2.10. Użytkownik może dokonać Rejestracji więcej niż jednego Konta, pod warunkiem, przyporządkowania do każdego z nich innego adresu e-mail. Użytkownik nie może wykorzystywać Kont do dokonywania czynności stanowiących naruszenie postanowień Regulaminu. Niedopuszczalne jest w szczególności: a. uczestniczenie w danej Licytacji przy użyciu więcej niż jednego Konta, b. licytowanie lub zawieranie umowy sprzedaży Towarów w ramach Ofert własnych, osób bliskich bądź wspólnie zamieszkujących z Użytkownikiem albo innych podmiotów, z którymi Kupujący pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Transakcji, w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami, c. dokonywanie kolejnej Rejestracji w celu unikania zapłaty należności wobec Allegro.pl, z tytułu usług świadczonych w ramach Allegro.

oznacz moderatorów