anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak uczulić kupujących ze zwrotami

MAMY ROZWIĄZANIE!
raf-comp
#10 Popularyzator#

witam,

Czy maja państwo jakiś pomysł jak uczulić kupujących aby nie robili tyle zwrotów, po pierwsze allegro to nie wypożyczalnia, tylko marketplace pod drugie, bądźmy rozsądni. Ja wyłączyłem możliwość zakupu przez pobranie ponieważ dużo osób nie odbierało paczek i bylem stratny.  Dałem informację aby podejmowali decyzje zakupowe rozsądnie i z przemyśleniem, a nie na przypał. Należy kupujących uczulać, aby zakupy były przemyślanie i zwroty dokonywać w ostateczności.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
mdrogeria
#21 Demiurg#

wyłącz smarka i dostawy Inpost 

oznacz moderatorów
raf-comp
#10 Popularyzator#

Smarka nie mam mam tylko dostawy inpost do paczkomatów i kuriera inpost

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@raf-comp ustaw innego przewoźnika zwroty będą odpłatne , przez te lata na palcach jednej ręki policzę zwroty , za które zapłacił klient .

oznacz moderatorów
raf-comp
#10 Popularyzator#

Własnie patrze cennik furgonetce aby ustalić innego przewożnika

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria dokładnie kupujący się 5x zastanowi jak będzie musiał ponieść koszt zwrotu czy aby na pewno ma tą rzecz kupić a nie na zasadzie a se kupie a se sprawdze a jak mi nie podpasuje albo zamówiłem z 3 różnych źródeł i pierwsza doszła x to se y z anuluje w trakcie jak idą bo se moge

oznacz moderatorów
Biale_Stokrotki
#11 Animator#

dokładnie - uwielbiam piątkowe zamówienia z dopiskiem musze mieć na jutro 😂

potem zdziwiona patrzę ze paczka doszła "na jutro" a nikt jej nie odebrał mimo to 😂

albo co lepsze pomylony zwrot z produktem tej samej kategorii innego dostawcy 🤔 (tu akurat czuje satysfakcje 🤣 pisząc - zwrócony produkt nie należy do naszego asortymentu, zwrot uruchomimy dopiero po otrzymaniu towaru z zamówienia. Amen

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Biale_Stokrotki proponuję sobie zerknąć na ost posty jak odesłał kupujący nie te kable co kupił do kompa i dowalił sprzedawcy wszelkie paragrafy pt to jest to co kupiłem masz mi oddać ergo nie cieszyłbym się z tego ost zdania bo jak trafisz na janusza zakupów programu protect...

oznacz moderatorów
raf-comp
#10 Popularyzator#

To będzie ciężko, raz kupiłem płytę główną gościu sprzedawał jako dobrą, okazało się jednak że ma uwalony bios a ze klientowi się spieszyło(pandemia nauka zdalna) nie bawiłem się w odsyłanie a wziąłem się za programowanie płyty głównej. Gościu nie chciał oddać mi 90 zł z 270 zł wiec program protect wypłacił mi 90 zł a pan oddawał allegro.

oznacz moderatorów
Biale_Stokrotki
#11 Animator#

@az1rael chyba że mam kamery od odbioru paczki po jej otwieranie i dobrego znajomego prawnika co szybko kończy takie januszowanie 😉 

na jedym koncie - na którym są produkty sporej wartości miałam już nie raz taką wątpliwa przyjemność 😕 ale na szczęście zawsze kończyło się polubownie. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Biale_Stokrotki to cieszę się bardzo bo najbardziej nie cierpię takich protectowych cwaniaków

oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

@Biale_Stokrotki  o tak!!! Też tak mam... Ci co piszą dzwonią żeby szybko wysłać , żeby na sobotę doszło, odbierają w sobotę i zaraz zgłaszają zwrot a później jeszcze piszą znowu , że chcą szybki zwrot gotówki ..... Jak ja widzę zamówienie z dopiskiem proszę o szybką wysyłkę to wiem że na 99% to będzie zwrot, żarty sobie robią 

oznacz moderatorów
raf-comp
#10 Popularyzator#

Wyszedłem wysyłka inpost allegro śle za pomocą furgonetki, mam nadzieje że skończy się zwrot paczek po nie przemyślanym zakupie stosując zasadę wypożyczalni na allegro. 

oznacz moderatorów
rppf
#12 Orędownik#

Witam.

To ja jestem w tym 1 procencie ...haha ...bo bardzo często w uwagach piszę - zwłaszcza prośbę o solidne i bezpieczne opakowanie i często właśnie dodaję - o możliwie szybką wysyłkę ...

A zwroty ? W całej ponad 20-letniej mojej historii na Allegro ... może około 20-25 się zebrało, z tym, że zdecydowana większość to niezgodności z opisem np. buty takie co za nic stopy nie bylem w stanie wcisnąć, spodnie zdecydowanie poza podanym rozmiarem czy np. inny zakup, gdy z sześciu zamówionych towarów ... aż trzy pomylone itd. A z "darmowych" zwrotów smarta korzystałem chyba tylko raz, bo w innych przypadkach np. zakup był za mniej niż 40 zł albo nie dałem rady wysłać w terminie itd. No i oczywiście zdecydowana większość zwrotów przez te lata, było w czasach gdy o takim "ustrojstwie" jak Smart nikt nawet nie myślał i ew. zwrot za przesyłkę był dobrą wolą sprzedawcy, gdy ten uznał swój błąd, pomyłkę itd.

Chyba miło być dziś w takiej mniejszości !

oznacz moderatorów
rppf
#12 Orędownik#

Z czystej ciekawości - jak bez tego d* smarta zwroty są "bezpłatne" ? Z paczkomatów nie korzystam, ale z kuriera Inpost zdarza się, jak nie mieszczę się w kwocie Smarta i nie mam co dokupić (NIGDY bym nie dokupił celowo coś by potem zwracać, pomijając wstyd i to co o mnie pomyślał by sprzedawca, to zwrot to mnóstwo pracy i problemów, więc jest ostatecznością !!) lub sprzedawca w ogóle nie ma smarta - to lubię wybrać kuriera Inpost jeśli jest taki wybór, bo poza faktem, źe bywa najtańszy, to w moim rejonie zazwyczaj jest często bardzo o pasującej mi porze dnia ...

I nie wiedziałem, że przez nich są "darmowe" zwroty ?

Pozdrawiam !

oznacz moderatorów
raf-comp
#10 Popularyzator#

Są darmowe zwroty i bez smarta do inpostu, allegro podpisało dupna umowe z inpostem, dlatego jest to co jest.

oznacz moderatorów