anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak usprawnić proces pakowania, realizacji zamówień?

golonn
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich.

Od około 3 miesięcy obsługuję dziennie mniej więcej 20-30 zamówień (jednego dnia 50, drugiego 15). Mniejsza o to. Chodzi o to, jak mogę usprawnić proces pakowania, czyli realizacji zamówienia?

Obecnie wygląda to tak że odpalam sobie manager InPostu, po kolei ze wszystkich 4 zakładek: paczkomat, paczkomat pobranie, minikurier, minikurier pobranie ręcznie importuje po kolei wszystkie przesyłki i potem je opłacam oraz drukuję etykiety przewozowe. Potem jak już mam etykiety przewozowe to po nicku z etykiety (pole kod referencyjny) szukam w allegro w zakładce zamówienia danego zamówienia wpisując ten nick w pole szukaj. Potem pisze na odwrocie etykiety co mam spakować (dość krótkie nazwy towaru), drukuje paragon i odkładam, i tak dalej kilkadziesiąt paczek.

I tu zaczyna się moje pytanie do bardziej doświadczonych – da się to jakoś usprawnić? Może jest jakiś program który po każdym zamówieniu mi automatycznie już generuje etykiete przewozową InPost, a jak siadam już do komputera pod koniec dnia i mam te 30 zamówień to tylko klikam jeden guzik i już etykieciarka mi pracuje?

Z tego co przejrzałem to chyba jest masa tych programów nawet online typu Baselinker itp. ale one mają mase niepotrzebnych funkcji które mnie nie interesują, np. wysyłanie emaili do kupujących o statusach, czasie realizacji, jakieś magazyny itp. itd.

 

W skrócie, szukam programu o ile taki istnieje, który

- co jakieś 10-20 minut mi automatycznie robi etykiety przewozowe InPost i gdzieś sobie je zapisuje gdy usiąde do komputera to zajmie mi to 10-15 sekund wydrukować a nie 10 minut ręcznie importować w managerze

- i fajnie by było jakby taki program np. na przodzie etykiety gdzieś może pisał tytuł aukcji i ilość kupionych sztuk? to już by było w ogóle super

 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

serwis-texas
#19 Nestor#

golonn

Możliwości jest bardzo dużo. Ja bym na Twoim miejscu zaczął od kontaktu z handlowcem InPostu. Jak się z nim dogadasz to on może ustawić Cię jako klienta debetowego. Będziesz oplacać wtedy jedną fakturę na koniec miesiąca. Co do wysyłek to ja Ci nie doradzę jaki program. Wszystkie działające w oparciu API mają swoje plusy i minusy. Możliwość ich konfiguracji pod swoje potrzeby są jednak na tyle duże że zawsze warto.  Etykiety generuje się z poziomu programów. Nawet nie wchodzisz na stronę menadżera Inpost. Do samych transakcji można generować pełne karty zakupu z wszelkimi danymi. Faktury czy paragony nie wali się z ręki czy innego programu magazynowego, robią się same po odpowiedniej konfiguracji. Trochę czasu i dużo nauki ale zapewniam że można.

oznacz moderatorów

golonn
#8 Zapaleniec#

Z jakiego programu ty korzystasz bądź korzystałeś i możesz zarekomendowac? Szczególnie jakiś ten który mówisz ze sam zrobi paragony 😄

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Większość API zrobi sama. My używamy EasyUploader.

oznacz moderatorów