anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak ustawić urlop na Allegro?

Idź do rozwiązania
inoxstill
#1 Nowicjusz#

Witam jak ustawić urlop na koncie Allegro?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26
tmirta
#2 Obserwator#

Nie liczyliście się i nie liczycie, ze sprzedającym! Nękacie sprzedających, gnębicie wykorzystując swoją pozycje... To tak w mega skrócie.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@la_nika Kończąc aukcje przed czasem z powodu urlopu nie otrzymamy zwrotu za ich wystawienie a wystawianie ponowne to kolejne koszty .

oznacz moderatorów
fc_dystrybucja
#9 Pomysłodawca#

Szanowna Pani, rozumiem, że broni Pani do upadłego "swojego" interesu, ale @Pengano ma bardzo dużo racji. Platforma jest już bardziej zbiurokratyzowana niż przepisy prawa handlowego, w tym przepisy kodeksu pracy. W myśl kodeksu pracy, jako przedsiębiorca mogę prowadzący działalność gospodarczą, mogę być na urlopie kiedy chcę i jak długo chcę, natomiast Allegro mówi: max 40 dni w roku i nie mniej niż 3dniza jednym podejściem. co zatem, jeśli musze pójść załatwić jakąś sprawę urzędową lub lekarz przesunął wizytę? E-e, nie ma opcji ustawienia urlopu z dnia na dzień. A co, jeśli w dobie koronawirusa zostanę wysłany na kwarantannę? Sanepid nie informuje, że mam 7 dni na załatwienie ważnych spraw zanim zostanę zamknięty w izolacji. Takich "co, gdy" jest bardzo dużo, ale zbiurokratyzowana platforma nie słucha sprzedających, tylko wymyśla coraz to nowsze udogodnienia, które zamiast ułatwiać pracę sprzedającym, piętrzą im przeszkody. Już teraz jest ogrom zasad i przepisów około sprzedażowych, które pochłaniają nieskończoną ilość czasu. Nie jest niczym złym popełniać błędy, ale trzeba umieć je naprawiać. Allegro zapomina o jednej bardzo ważnej rzeczy: każdy sprzedający, prowadzący profesjonalną sprzedaż na allegro z dużą dbałością o to dba, bo wie, że to mu przynosi dochód- mniejszy lub większy i nie ma potrzeby piętrzyć przeszkód, które pożerają czas, w którym sprzedający mógłby np. wystawić kolejne oferty. Kolejny absurd to punkty za odpowiadanie na wiadomości innego sprzedającego: np. kupuję koperty do pakowania przesyłek, po czym automat sprzedającego informuje mnie , że zamówienie przyjęte lub np o wystawieniu fv. Jeśli nie odpowiem mu w ciągu 24h, tracę punkty, a finalnie status super sprzedawcy. I co z tego, że w statystykach widnieje: zgodność z opisem 4,99, koszt wysyłki (kolejny ciekawy punkt) 4,98, obsługa kupującego 5,00. Nie odpowiedziałem na wiadomość od innego sprzedającego- straciłem status SS. Takich przykładów można by wymienić zdaje się nieskończoną ilość, ale po co. 1. Allegro i tak nic z tym nie zrobi- musiałoby przyznać się do błędu. 2. Zabrakłoby kartek w internecie 🙂 Póki co tkwię w przekonaniu, że allegro to 100% praw kupujących i 0% praw sprzedających.  P.S. Jest też dużo plusów (np. usprawnienie sposobu wysyłki), ale jak mawiał klasyk: "Ważne żeby te plusy nie przysłoniły minusów".

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
SAURES
#8 Zapaleniec#

Właśnie jak co roku chciałem zaplanować sobie urlop na święta żeby spędzić czas z rodziną i bliskimi ale widzę że już to nie ma sensu jak kiedyś. Widzę że do dziś nic nie zostało zmienione.
Trzeba będzie dupać w święta 😄

oznacz moderatorów
Eltronic-
#7 Wielbiciel#

To wszystko dlatego że Allegro nie ma równej konkurencji zatem robi co się im podoba.A ty szary sprzedawco masz wykonywać ich polecenia i być pod ich dyktando.Nie pasuje to weź się za inną robote.Przecież to korporacja co się tu dziwić.Takie jest traktowanie firm,które bądź co bądź napychają im kieszenie.

oznacz moderatorów
sklepRTVSAT
#11 Animator#

Sprzedając na allegro stajesz się ich niewolnikiem i pomimo tego iż ustawisz sobie urlop, to nie licz na taryfę ulgową, klienci w tym czasie będą pytać, Ty nie udzielisz odpowiedzi, to allegro i tak ci podziękuję zaniżając oceny lub blokada konta. Bo to allegro które robi ze sprzedawcami co chce. 

oznacz moderatorów
sebol25
#8 Zapaleniec#

Allegro ewidentnie chce się pozbyć sprzedawców, nie może tegozrobić ot tak : spadać na szczaw, bo bojkot by je zabił , dlatego stopniowo wprowadza coraz bardziej bzdurne wymogi , dotyczy to nie tylko urlopu ale i ocen sprzedaż , odpowiedzi kupującym itd. Chodzi o to aby zostały tylko produkty które sprzedaje allegro. Innego wyjaśnienia -tak nieracjonalnych i szkodliwych z punktu widzenia sprzedawców - działań serwisu nie ma.

oznacz moderatorów