anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak utworzyć warianty produktu?

texprint_pl
#7 Wielbiciel#

Trzoszkę nie ogarniam tego:
Chcę wystawić koszulki w 3-ch rozmiarach np. S,ML to czy muszę najpierw je wystawić jak trzy osobne produkty?

A jak dojdą mi jeszcze 3 kolory to wtedy mam 9, to czy dopiero po wystawieniu wszystkich mogę to wszystko połączyć w jeden wielowariantowy produkt? 
A jak tych kombinacji będzie 200, to cała zabawa =+200? 

Może to można jakoś prościej, ktoś coś? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Tak zabawa.

oznacz moderatorów

texprint_pl
#7 Wielbiciel#

Maskakra jakaś, ten system wymyślił jakiś kre**piiip**n albo sadysta.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@texprint_pl Może to można jakoś prościej, ktoś coś? 

Tak otworzyć własny sklep internetowy który ma to w standardzie, wystawić jedną koszulkę i dodać warianty kolory i rozmiary do wyboru, dla allegro jest to bardzo skomplikowane a potem się dziwią że jest powielanych setki aukcji 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

texprint_pl
#7 Wielbiciel#

Tak, sklep już mam. Jednen woo, drugo presta. Mnożenie warantów w tych sklepach to bułka z masłem w porównaniu z tym co jest tutaj. Niestety brak mi przyzwoitych określeń żeby to określić. Chyba pozostaje tylko opcja poporszenia kupującego  o podanie rozmiaru i koloru koszulki, w opisie aulcjji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@texprint_pl tak pod warunkiem że masz na staniu, jak wystawisz 100 szt musisz mieć z każdego wariantu po 100 szt 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

texprint_pl
#7 Wielbiciel#

Poprostu nie wierzę, chyba mnie wkręcasz. A jak będę chciał dodać przecinek w opisie dla 200 wariantów, to jedna robota i 200+ ? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@texprint_pl ja wystawisz 100 szt a klient kupi 100 sztuk S lub M lub XL to musisz być na to przygotowany, mało prawdopodobne ale taki jest wymóg allegro jak dajesz do wyboru kolor klientowi że musisz mieć z każdego 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TEXPRINT_POLSKA
#8 Zapaleniec#

No to ogarnąłem to metodą wystaw z pliku, może się komu przyda. Czyli tak:

  • dla pierwszego wariantu wystawiam aukcję ręcznie. ze wszystkimi zdjęciami dla wszystkich wariantów produktu.
  • mam pobrany wcześniej z Allegro szablon do wystawiania aukcji z pliku.

po wystawieniu aukcji

  • pobieram plik z ofertami, z którego mam linki do zdjęć i sformatowany opis aukcji.
  • na podstawie wartości które on zawiera, tworzę wszystkie potrzebne warianty produktu. 
  • zapisuję plik jako csv i wysyłam go do Allegro w opcji "wystaw z pliku"
  • jak są jakieś błędy i się coś nie wczyta, pobieram raport, tam są opisane błędy. 

Do przetwarzania pliku z produktami, ja użyłem darmowego programu arkusza kalkulacyjnego "LibreOffice".  

U mnie są to koszulki więc warianty to kolory i rozmiary. Rozmiary allegro grupuje za automatu w warianty, kolory nie za bardzo. Po przejściu do sekcji "wielowariantowość" grupuję odpowiednie pozycje w jedną aukcję wielowariantową i gotowe.

Troszkę trzeba było się napocić żeby załapać jak tworzyć aukcje z pliku, ale metodą prób i błędów można było dojść do celu. Jak już wiadomo o co w tym chodzi, wystawienie wielowariantowej aukcji metodą "z pliku" nie jest może wygodniejsze, ale jest o wiele szybsze.

oznacz moderatorów