anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyglądają spawy z podatkami na Allegro ?

Client:98467772
#8 Zapaleniec#

Witam,

dopiero zaczynam przygodę z Allegro, mam zamiar kupować taniej od ludzi (nie u żadnych sprzedawców) i sprzedawać na Allegro. Chodzi mi o elektronikę, laptopy i komputery stacjonarne. Czy muszę odprowadzać podatki, jeśli tak to jakie i gdzie je odprowadzić, bo w tych sprawach jestem laikiem. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:98467772 Jeśli zamierzasz prowadzić ciągłą sprzedaż zorganizowaną, powinieneś zarejestrować działalność gospodarczą i sprzedawać na Allegro z konta firmowego. O podatki zapytaj najlepiej Urząd Skarbowy.

Wyjątkiem jest działalność nierejestrowa, o ile Twój miesięczny przychód nie przekroczy połowy płacy minimalnej; https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dzialalnosc-nierejestrowa-brak-obowiazku-rejestracji-drobnej-firm...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:98467772  Najprościej: 1 napisac do wlasnego Urzedu Skarbowego odpowiednie pytania i poprosić o odpowiedź ( mógłbys po prostu pójśc i zapytac ale lepiej mieć wszystko na piśmie )

2) Pójść do biura rachunkowo-podatkowego i po prostu dopytac ( pewnie za jakąś opłatą)

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:98467772 Elektronika jest pod specjalnym nadzorem US, jeżeli będziesz prowadził sprzedaż ciągłą, to musisz odprowadzać vat i mieć kasę fiskalną.

oznacz moderatorów