anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wysłać paczkę o dużych wymiarach?

mohidream
#7 Wielbiciel#

Bardzo proszę o pomoc w temacie wysyłek o długości 185 cm, szer. 30, wysokość 30. Z tego co wyczytałam na allegro wysyłka takiej paczki wiąże się z koniecznością dopłaty (np. w DPD) 19 zł, bo przesyłka uznawana jest za niestandardową. Jakim więc cudem sprzedawcy karniszy, dywanów, i innych długich produktów mają cenę wysyłki np. kurierem DPD w cenie przesyłki zwykłej, czyli np. oferują klientowi wysyłkę w cenie 12,99 (przy płatności z góry).  Nie wierzę, że dopłacają do każdej wysyłki 19 zł z własnej kieszeni. Będę niezwykle wdzięczna jeśli ktoś podpowie mi jak zorganizować wysyłkę przez allegro paczek o wyżej opisanych wymiarach. Wiem, że firma GLS traktuje taką wysyłkę jako standardową ale z nimi trzeba podpisać umowę, a tego nie chciałabym robić na początku, bo nie wiem czy mi się rozkręci sprzedaż produktu. A w ramach "Wysyłam z allegro" GLS nie jest dostępny. Pomóżcie!!!

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kroko07
#9 Pomysłodawca#

Niestety ale bez umowy to do 150 cm nadasz taniej

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mohidream  w zasadzie sama sobie odpowiedziałaś

Ci sprzedawcy wysyłają taniej ponieważ mają podpisane umowy.

Zdaje sie że nie mając umowy nic nie poradzisz i przy tych gabarytach bedziesz dopłacać.

Póki co poczytaj regulaminy - różne firmy maja różne zasady podnośnie wymiarów. Byc może znajdziesz coś dla siebie.

Możesz też sprawdzić u brokerów: fugonetka/ sendit tam maja spory wybór usług i nie trzeba umowy.  Byc moze cos dopasujesz i bedziesz moła udostepnić swoim klientom na allegro.

oznacz moderatorów

mohidream
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Problem leży w tym, że mam podpisaną umowę bezpośrednio z DPD i oni także taką wysyłkę traktują jako niestandardową i dopłata jest jeszcze wyższa niż na allegro (od maja 26 zł o ile dobrze pamiętam, powżej 150cm długości). Zależy mi, żeby wypowiedział się ktoś kto sprzedaje przez allegro długie produkty i był tak dobry, żeby podzielić się wiedzą na ten temat.     Ile wynosi go realny koszt wysyłki dpd (niezależnie od tego czy wysyła "wysyłką z allegro" czy ma umowę z DPD)? Oferując cenę wysyłki dla klienta w wysokości 12,99? Czy ewentualną dopłatę za wysyłkę niestandardową pokrywa z własnej kieszeni, czy jest może jakaś "furtka" żeby nie dopłacać dodatkowo. Będę wdzięczna za jakąkolwiek informację 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

mohidream niestety oferowany koszt wysyłki często mija się z prawdą. Dokładamy.

oznacz moderatorów