anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zacząć sprzedawać na Allegro po dłuższej przerwie?

smal
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam co prawda konto założone w pierwszych tygodniach działalności Allegro,  na którym kiedyś trochę sprzedawałem ale jestem nieaktywny od 7 lat i teraz wszystko jest dla mnie nowe. Kompletnie nie kumam kosztów wysyłki...tych smartow, cenników dostawy...

 

Ogólnie to sprzedawać będę sadzonki traw ozdobnych, których jestem  i swoje dłubanki w drewnie.  

Mam umowę na wysyłkę z DPD zależną od wagi paczki ale nie jestem płatnikiem podatku Wat czyli koszt wysyłki od 21 zł.

Jakie są inne opcje tańszych przewoźników z tym, ze odpada wysyłka poprzez Pocztę Polską bo raz, że mam tam kilka kilometrów i brak czasu na zawożenie,  a po drugie paczki odbierała by ode  moja Eks, której nie chcę widywać 😊 Pomóżcie proszę...z pozdrowieniami

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

smal
#8 Zapaleniec#

Przed chwilą próbowałem wystawić taka małą rzeźbę w cenie 15zl za sztukę , w ilości 100 szt na 30 dni...automat naliczył 1.65 od sztuki z darmową wysyłkę ale  nie wiem jak to technicznie ta wysyłka ma się odbywać  Dopiero 9 a czacha dymi od przegrzania myśleniem 🤣

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

smal to temat rzeka . 1.65 Tyle zapłacisz prowizji za sprzedaż 1 szt + prowizja od kosztów dostawy . Z czasem odczujesz potrzebę oferowania przesyłek ze ,,smartem ,, , a z tym związane są dodatkowe koszty .

oznacz moderatorów

smal
#8 Zapaleniec#

Rozumiem,  że prowizja może wynosić 1.65 zł od jednej sprzedanej  sztuki ale dlaczego tam jeszcze jest ten dopisek przy darmowej wysyłce skoro wysyłka to już inna broszka😊 Za dawnych lat sprzedawanie było prostsze ...Tego Smarta to jak można ogarnąć ? Widziałem są jakieś kursy w Pomocy ale zapewne kasują jak za wszystko i dowiem się, ze to nie dla mnie . 😊

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

smal jeśli oferujesz darmową wysyłkę od jakiejś kwoty i klien załapie się na taką ofertę to prowizja od kosztów wysyłki w takim przypadku nie będzie naliczona .Podobnie jest ze smartem , , ,ale tu dochodzą inne opłaty .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@smal autoamt pokazuje koszt prowizji bez kosztów wysyłki, do tego dojdzie drugie tyle za prowizję od 21 zł DPD 

Jak chcesz korzystać z tańszego DPD tu masz poradnik https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-nowy-model-rozliczeniowy-ZGjlBn2rdU4

________
Κώστας
oznacz moderatorów

smal
#8 Zapaleniec#

Dzięki 😊 Zadzwonię zaraz do opiekuna handlowego i dowiem się od niego szczegółów. **piiip** kasuje po staremu ale kiedyś jednak można było do nich zadzwonić i zadać pytanie formularzem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@smal bardzo polecam Ci korzystanie z Akademii Allegro! Jest bezpłatna, a zawiera szkolenia przygotowane przez specjalistów z Allegro i niezależnych ekspertów. Tutaj znajdziesz kurs o tym jak zacząć sprzedawać na Allegro, a tutaj o sprzedaży z Allegro Smart! Polecam Ci przejrzenie wszystkich dostępnych kursów i wybranie tych, które najbardziej Cię interesują. Natoiast tutaj możesz zamówić rozmowę telefoniczną z pracownikiem Allegro lub skontaktować się z nami przez formularz. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

smal
#8 Zapaleniec#

Bardzo, bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedzi 😊 Jak tylko podładuję baterię i ostudzę zwoje myślowe to zadzwonię... napiszę ...

Zapisałem się też na te kursy w Akademii

😊 Pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

zintegruj swoje konto allegro z menedżerem paczek inpost to wtedy będziesz miał wysyłki paczkomatem i kurierem inpost za około 10 zł

oznacz moderatorów

smal
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Może trzeba będzie zmienić DPD z którym mam umowę od kilkunastu lat  i jestem zadowolony ze współpracy na InPost... Tak w ogóle to pełna załamka...prowizja od sprzedaży ...prowizja od wysylki...Niemniej wystawię🤪Poradzicie mi kochani Ludkowie  jak najbardziej optymalnie wystawić coś co kosztuje 15 zł w kategorii Dom i ogród,/ Ozdoby/ Rzeźby ...ile sztuk i na jak długo aukcje ustawić. Zazwyczaj  sprzedaż po kilka lub kilkanaście, lub więcej  sztuk  jednemu Klientowi. Sam to robię  i jest to podobno tanie i ładne.😎

oznacz moderatorów

smal
#8 Zapaleniec#

I jak ustawić koszt wysyłki w przypadku sprzedaży kilku sztuk jednemu Kupującemu.

Pierwsza sztuka załóżmy Allegro DPD za 11.99 brutto a kolejne sztuki przy wysyłce w jednej paczce. Przepraszam mam już wypalone myślenie próbując wystawić 🤩

 

 

 

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

1. wystawiasz w odpowiedniej kategorii tyle sztuk przedmiotu ile ich obecnie posiadasz, możesz zmieniać tę liczbę w dowolnym czasie, aukcja wisi przez tyle czasu ile chcesz / potrzebujesz żeby wisiała, to już jakby twój wybór 🙂

2. tworzysz cennik dostaw i tam przy okazji ustawiasz ile sztuk może być w jednej paczce

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-dostawy

oznacz moderatorów