anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zakwalifikować się do Allegro Smart, czy jest sens mieć ofertę na AL i na Allegro?

buy-from-ren
#8 Zapaleniec#

1. Dopiero zaczynam sprzedaż na Allegro. Wystawiłam oferty na Allegro Lokalnie i na allegro.pl. Czy to ma sens, żeby te same oferty były w tych 2 serwisach?

2. Jak szybko zakwalifikować się do Allegro Smart? 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@buy-from-ren przeniosłam Twoje pytanie tutaj, ponieważ nie dotyczy Allegro Ads, za to ja chętnie na nie odpowiem 🙂 

1. Gdy wystawiamy ofertę na Allegro Lokalnie automatycznie jest ona widoczna także na Allegro. Allegro Lokalnie stworzyliśmy z myślą o okazjonalnych Sprzedających, musisz sama ocenić, która opcja bardziej pasuje do Twojego modelu sprzedaży.
Sprzedaż na Allegro Lokalnie wiąże się z pewnymi ograniczeniami (uproszczony formularz wystawiania, maksymalnie 200 aktywnych ogłoszeń, nie ma opcji Smart! lub możliwości dodawania monet do zakupów w Twoich ofertach).
O różnicach w sprzedaży na Allegro i Allegro Lokalnie możesz poczytać tutaj. Z kolei tutaj znajdziesz bezpłatny kurs o Allegro Lokalnie, który na pewno Ci się przyda, jeżeli zdecydujesz się sprzedawać na Allegro Lokalnie. 

2. Aby Twoje oferty zyskały oznaczenie Smart! musisz spełnić kilka warunków.

Warunki dotyczące sprzedaży:
  • co najmniej 5 unikalnych pozytywnych ocen transakcji (łapek w górę) w ciągu ostatnich 12 miesięcy
  • średnią ocen sprzedaży na poziomie co najmniej 98% (lub status Super Sprzedawcy)
  •  poprawna obsługa adresów e-mail kupujących w systemie do zarządzania sprzedażą, z którego korzystasz - dowiedz się więcej na ten temat
  • terminoweregulowanie opłaty za usługi Allegro
  • zgodność Twoich ofert z Regulaminem Allegro 

    Warunki dotyczące ofert:

    • określ politykę zwrotu przedmiotu i umieść ją w ofertach
    • udostępnij w ofertach co najmniej dwie z metod dostawy Allegro Smart! - z 2 różnych grup (w tym minimum jedną, za którą kupujący płacą z góry) albo udostępniaj numery przesyłek dla co najmniej 50% wszystkich zamówień oraz co najmniej jedną metodę dostawy Allegro Smart!, za którą kupujący płacą z góry. Pamiętaj jednak, że numer przesyłki powinien być wprowadzony w deklarowanym w ofercie czasie wysyłki
    • w zakładce Ustawienia dostawy ustaw prawidłowe wartości dla metod dostawy, z których korzystasz.

    Więcej na ten temat przeczytasz tutaj
    Zachęcam Cię też do korzystania z kursów i webinarów Akademii Allegro to miejsce w którym Specjaliści z Allegro oraz niezależeni Eksperci dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, aby pomagać w rozwijaniu biznesu na Allegro. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

buy-from-ren
#8 Zapaleniec#

Ślicznie dziękuję za odpowiedź. Patrząc z punktu widzenia kupującego, myślę, że Allegro Smart daje ogromną przewagę konkurencyjną w stosunku do Allegro Lokalnie. Allegro Lokalnie kojarzy mi się z **piiip**. Stąd było moje pytanie o sens wystawiania i tu i tu. 

Uważam, że żeby szybko zdobyć te 5 unikalnych ocen, muszę drastycznie obniżyć koszt przesyłki i sprzedać ze stratą, bo inaczej moja oferta nie będzie konkurencyjna w stosunku do Super Sprzedawców. Miałam nadzieję, że coś podpowiecie oprócz obniżania ceny przesyłki, które właśnie u mnie zadziałało i mam pierwszą sprzedaż na allegro tradycyjnym 🙂

oznacz moderatorów