anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienić konto firmowe na zwykłe?

Rybakowski_15
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam problem ze zmianą konta firmowego na zwykłe. Podałem błędne dane przy rejestracji konta. Użytkownik kupił mój przedmiot na allegro lokalnie i te środki są nieaktywne. Ile się czeka na zmianę tych danych i czy da się to jakoś przyśpieszyć.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Rybakowski_15 przesyłam Ci garść informacji. 

  1. Konto firmowe możesz przekształcić w konto zwykłe wyłącznie na swoje dane osobowe, jako właściciela tego przedsiębiorstwa.

  2. Jeśli zamkniesz lub zawiesisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz przekształcić swoje dotychczasowe konto firmowe na konto zwykłe. Zmiana statusu z konta firmowego na zwykłe wymaga zamknięcia konta fakturowego lub zaktualizowania jego danych (np. jeśli chcesz usunąć nazwę firmy z ustawień konta).
  3. Przy pozostałych rodzajach działalności (na przykład spółce z o.o., komandytowej, jawnej itp.), nie zmienisz statusu z konta firmowego na konto zwykłe. W tym przypadku, po zamknięciu firmy, należy rozwiązać umowę z Allegro. Możesz zarejestrować w Allegro nowe konto - zwykłe, na swoje indywidualne dane.

Jeśli masz więcej pytań zerknij napisz do nas tutaj.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Rybakowski_15
#8 Zapaleniec#

Ale wtedy stracę 800 złotych, które są obecnie nieaktywne na koncie?

oznacz moderatorów

Rybakowski_15
#8 Zapaleniec#

Ale ja w ogóle nie podałem żadnych danych (NIPu, nazwy firmy, dokumentów), bo po prostu ta firma nie istnieje.

oznacz moderatorów

Gaming0x
#7 Wielbiciel#

też tak mam

oznacz moderatorów