anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak znaleźć zakładkę urlop

LILUBIELIZNA
#8 Zapaleniec#

jak znaleść zakładkę urlop bo nigdzie nie widzę takowej 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@LILUBIELIZNA, funkcję Urlop zastąpiliśmy Przerwą w sprzedaży. Więcej na temat tej zmiany przeczytasz w tym artykule.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LILUBIELIZNA nie ma, zakończ aukcje i na urlop, pamiętaj żeby zakończyć kilka dni wcześniej co by klienci płacący przelewami mogli opłacić a Ty wysłać, więc tak z 7 dni wcześniej trzeba zakończyć aukcje,  widocznie allegro nie zależy na zarabianiu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

@kostas11 jest, ale nie nazywa się urlop tylko "przerwa w sprzedaży"

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agus38 Nie ma 🙂  już nie poinformujesz kupujących o przerwie oraz o czasie w jakim masz zawieszoną sprzedaż, teraz jest zakończenie wszystkich ofert jednym kliknięciem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

@kostas11 masz rację, to jakaś ściema. Kierowałam się komunikatem z Allegro że zakładka "urlop" zostanie zastąpiona zakładkę "przerwa w sprzedaży", a widzę, że to nie tak do końca prawda, bo w czasie urlopu klienci mogli kupować i poczekać na wysyłkę, a teraz jest 0 sprzedaży. To może być trochę męczące dla osób, które handlują tylko na Allegro i z tego żyją, bo zostają pozbawione całkowicie dochodu na tydzień czy dwa, a np. ZUS ma to gdzieś, opłata za ten okres się należy.

A tak przy okazji pytanie w podobnej kwestii - zaplanowany urlop wyświetlał się na 7 dni przed planowaną datą, a jak jest teraz z przerwą w sprzedaży? Czy jak zaplanuję przerwę od 10.09 do 20.09.2022 to aukcje mam wyłączyć na 7 dni przed planowaną przerwą (nie każdy klient płaci od ręki), czy dopiero 9.09 około północy?

A jak mam wystawione aukcje które kończą się 15.09.2022, a zadzwoni do mnie kolega że 10 miał lecieć na wczasy z rodziną w Bułgarii, ale mają kowida i nie mogą, odda mi to za pół ceny, to zamiast włączyć urlop mam zakończyć wszystkie aukcje i odwoływać oferty? 

Jeśli tak to dział to troszku do bani, urlop był lepszy.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agus38 to jest właśnie problem bo teraz nic nie zaplanujesz i nie poinformujesz klientów, trzeba wyczuć moment że już wszystko wysłane i zakończyć z kilka dni przez urlopem co by nic nie wpadło bo będzie po statystykach, blokada konta itp. bo klient nie wie że za kilka dni  będzie urlop 😞

Jeśli chcesz czasowo zawiesić swoją sprzedaż, możesz to zrobić jednym kliknięciem.

  • Jeśli wyłączysz w tym miejscu sprzedaż, zmienisz automatycznie status aktywnych ofert (kup teraz, licytacje, ogłoszenia) na status zakończona.
  • Masz 60 dni, aby ponownie uruchomić swoją sprzedaż. Nie stracisz wtedy oryginalnych adresów URL ofert, a jeśli wznowisz je w ciągu 30 dni, nie utracisz statystyk ich popularności. Po 60 dniach oferty trafią do archiwum i nie będzie można ich wznowić.
  • Klienci nie będą w tym czasie widzieć Twoich ofert. Lista ofert będzie pusta, dodamy na niej komunikat o tymczasowym wyłączeniu sprzedaży.
Warto pamiętać

Gdy wyłączasz swoją sprzedaż nadal masz obowiązek:

  • zrealizować wszystkie złożone już zamówienia
  • odpowiadać na wiadomości oraz otwarte dyskusje
________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Urlop, w tej Polsce to niedługo wszyscy możemy mieć URLOP.😡

oznacz moderatorów