anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki czas na zwrot przez kupującego?

Sklepirysowa
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie odnośnie tego ile czasu ma kupujący na odesłanie towaru po tym jak zgłosił zwrot.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

Ma 14 dni na odesłanie towaru od czasu wysłania zgłoszenia.

oznacz moderatorów

Sklepirysowa
#9 Pomysłodawca#

A co w przypadku kiedy nie odeśle w terminie 14 tylko załóżmy po 20 dniach? Mogę nie przyjąć zwrotu?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Sklepirysowa, tak, możesz nie przyjąć, chyba, że zwrot będzie jako reklamacja/rękojmia (której też uznać nie musisz) 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@konto zamknięte tu trzeba uważać bo są dwie różne interpretacje tego samego przepisu

i obie pojawiają się w wyrokach sądowych

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RED, ważne jak ty interpretujesz przepis, a nie jak sąd 🙂

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@konto zamknięte - przepisy są niejednoznaczne

a uokik dokłada własne ich własne interpretacje a sądy są wolne i leniwe i to przepisują

podawałem już przypadek sprawy gdy Kupujący odstąpił od umowy zakupu jakiegos tv i zwrócił go po pół roku - sąd klepnął że jak było odstąpienie od umowy to było skuteczne

w innym przypadku sąd uznał że jak po terminie zwrócono sprzęt to odstąpienie bezskuteczne

a dlaczego trzeba uważać - uokik różne federacje czy też inspekcja handlowa - traktują ustawę konsumencką jak biblię - jak tam coś nawet wspomniane to jest to zawsze

interpretowane po stronie konsumenta - bo ustawa konsumencka jest nadrzędna np: nad kodeksem cywilnym - to stanowisko widać także w niektórych wypowiedziach @xyz96 (nie obraź się, to prawda)

 

przykład z pierwszej wersji ust konsum (bo w drugiej ta głupotę do niej już wpisano)

zwracanie kosztów wysyłki za towar

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RED, no worries, ksyz-tof się nie obraża, on młodnieje od tych łapek 😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

czyli w sumie ma 14 + 14 dni na testy (czyli prawie 4 tygodnie) 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Sklepirysowa możesz nie przyjąć , ale kupujący w dalszym ciągu ma prawo do wystawienia oceny negatywnej oraz zainicjowania dyskusji z zakończeniem jej jako nierozwiązana . Ja bym przyjął , a decyzję pozostawiam Tobie sealed

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Sklepirysowa łap też garść informacji z naszej pomocy, warto się z nią dobrze zapoznać 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów