anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki jest kontakt do działu prawnego?

trident-sklep
#8 Zapaleniec#

Witam,

Allegro bezprawnie usunęło mi aukcję powołując się na podmiot zgłaszający. Wystosowałem już sporo maili do konsultantów, którzy nie są mi w stanie pomóc ani przekierować mnie do odpowiedniego działu prawnego, z którym mógłbym merytorycznie porozmawiać na ten temat. Konsultowałem swój problem z prawnikiem, który wskazał mi wyłączenia i akty prawne na podstawie których aukcja niesłusznie usunięta powinna zostać przywrócona. Widziałem, że nie tylko mnie dotyczy problem, zatem jeśli jest więcej poszkodowanych proszę o informację. Wówczas gdy nie uda się dojść do porozumienia będzie trzeba skorzystać z prawnej pomocy. Nie może być tak, że Allegro będące tak dużą spółką tworzy własne prawo, nie odnosi się w żaden sposób co do istoty problemu, a także narusza Ustawę o Ochronie Konkurencji i Konsumentów a konkretnie art 6 pkt 1 ust. 4 tzn stosowanie praktyk uciążliwych lub niejednolotych z osobami trzecimi stwarzających zróżnicowane warunki konkurencji. Jeśli ktoś z Was został lub jest tak traktowany przez serwis Allegro proszę o informację.

Pozdrawiam, 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Agent051
#16 Inspirator#

@trident-sklep nikt nie poda Ci innego kontaktu, niż do konsultantów. Żeby skontaktować się z działem prawnym musisz poprosić swojego prawnika żeby wysłał do nich oficjalne pismo.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kontakt do osoby na wyższym stanowisku masz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt#subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b

Zgłaszasz tam reklamację ze względu na działania pracownika niższego szczebla, na którą odpowie Ci ktoś o większych kompetencjach. Odpowiedzi na pewno udzieli po konsultacji z działem prawnym. Jeśli mimo to uznasz, że naruszono Twoje prawa, wyślij do Allegro list polecony.

oznacz moderatorów

trident-sklep
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za informację, na pewno tak zrobię!

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jaki produkt i jaki podmiot zgłaszający?

oznacz moderatorów

trident-sklep
#8 Zapaleniec#

Produktem są paski wybielające Crest a podmiot zgłaszający to P&G. Allegro powołuje się na dyrektywę Unijną oraz na podmiot zgłaszający. Po mojej konsultacji sprawy z prawnikiem jasno wynika, że mój produkt nie przekracza dopuszczalnej ilości składnika czynnego. Ponadto prawo Farmaceutyczne wskazuje iż nawet jeśli by przekraczały mam obowiązek taką informację zawrzeć w ogłoszeniu wskazując podmiot dla którego kierowany jest produkt czyli w tym wypadku "Produkt tylko do użytku stomatologicznego"

Kolejnym argumentem jest Rozporządzenie Wykonawcze Komisji EU, które zatwierdza wskazywaną substancję do stężenia 35%.

Od allegro z kolei nie otrzymałem żadnej informacji co do:

1. Tego czy faktycznie mój produkt przekracza normę ("Produkt może przekraczać dopuszczalną normę" - taką informację dostali od podmiotu)

2. Tego jeśli przekracza to konkretnie w jakim stopniu i dokładnie o ile %

3.Co konkretnie podmiot zgłaszający zarzuca mi jako sprzedawcy,

4. Rozpatrzenia przepisów na których opieram swoją rację, a jedynie kopiowane formułki "jest nam przykro" "nic nie możemy zrobić więcej" "sprawa jest konsultowana"

 

oznacz moderatorów