anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaki masz czas na odpowiedz na roszczenie reklamacyjne jezeli kupujacy odesłał towar 14 dnia?

FROST-CENTRUM
#7 Wielbiciel#

W jakim   terminie mam obowiązek udzielić odpowiedz na reklamacje kupującemu, jeżeli towar został odesłąny 14 dnia od momentu złożenia roszczenia na Allegro. Czy tego samego dnia powinienem dać odpowiedz, czy termin liczy sie 14 dnia od momentu otrzymania paczki?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mdrogeria
#21 Demiurg#

@FROST-CENTRUM jeśli od złożenia reklamacji mija 14 dni i towar do Ciebie nie dotarł MUSISZ KONIECZNIE reklamację odrzucić podając ten powód z dopiskim ,że zostanie ponownie rozpatrzona po weryfikacji produktu .

oznacz moderatorów

FROST-CENTRUM
#7 Wielbiciel#

Towar dotarł 14 dnia i to pod sam koniec, gdzie nawet nie miałem  mozliwości otworzenia paczki.   Nastepnego dnia odpisałem kupującemu, że decyzja reklamacyjna zostanie wydana w ciągu 7 dni. Allegro uznało , że decyzje powinenm wydać jeszcze tego samego dnia, gdy paczka wróciła.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Allegro ma rację - tak stanowią przepisy. Jeśli nie wydałeś decyzji w ciągu 14 dni to zgodnie z prawem reklamacja została uznana na korzyść kupującego. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@FROST-CENTRUM To nie Allegro uznało tylko tak mówi prawo, masz 14dni na rozpatrzenie od chwili zgłoszenia a nie dotarcia towaru, teraz reklamcja jest uznana i musisz zgodnie z prawem się wywiązać z żądaniami kupującego.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@FROST-CENTRUM cóż , było się zainteresować wcześniej i zapytać , teraz klient dostanie odszkodowanie z Protect , a Tobie ten koszt doliczą do bilingu .

oznacz moderatorów