anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jednoosobowa działalność gospodarcza i odsprzedaż używanych przedmiotów

edemskiav
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,
mam kilka pytań co do sprzedaży używanych przedmiotów z mojej działalności gospodarczej.
Na ten moment chciałbym sprzedać używany aparat z zestawem baterii itp, ale napotykam na problemy już przy ustawieniach konta sprzedażowego.

Widzę, że warunki zwrotów to min. 14 dni - ok tego nie da się zmienić i chyba muszę się z tym pogodzić.

Warunki reklamacji - nie mam opcji zmiany, mogę wybrać 2 lata i więcej. Jak to ma się do tego, że odsprzedaję swój używany sprzęt z działalności? Mam wrażenie, że nie mogę inaczej wystawić przedmiotów niż przedsiębiorcy, którzy handlują np nowym sprzętem. 

Jak w ogóle sobie poradzić w takiej sytuacji gdy chcę sprzedać kilka używanych przedmiotów z jednoosobowej działalności gospodarczej, które już np zamortyzowałem? Czy do tego w ogóle jest konieczne konto firmowe? Fakturę wystawiam i tak (0% VAT) i rozliczam się z US. Nie wiem jak do tego podejść i się w tym trochę gubię. Byłbym wdzięczny za informację!
pozdrawiam

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

az1rael
#21 Demiurg#

Sprzedaj je jako osoba prywatna na nowym koncie prywatnym wtedy nie musisz przyjmowac zwrotów bez podani przyczyny oraz w opisie oferty możesz wyłaczyć rękojmię. Tylko takie konto prywatne musisz postawić na takim routerze /necie z którego nigdy nie logowaleś się kontem firmowym bo jak allegro wykryje powiązanie to dostaniesz bana na oba permanentnie

oznacz moderatorów

edemskiav
#1 Nowicjusz#

hmm, czyli jak na świeżo założyłem konto firmowe i nic nie zdążyłem wystawić to mając swoje konto prywatne już lepiej z niego nie korzystać w tej sytuacji? (mam na myśli sprzedaż z fakturą)

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Korzystaj tylko pamiętaj by używac innego neta na firmówce i nie pomylić się jak zalogujesz oba konta z tego samego routera i allegro wykryje to ci oba zablokują i będzie dramat 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Albo opcja zakup licencji bitdefendera z ochrona vpn ktora ukrywa twoja lokalizacje i ip wtedy jak jest włączona to nie wykryją korelacji 

oznacz moderatorów

vonNogay
#17 Koryfeusz#

@az1rael przecież można na allegro mieć konto firmowe i prywatne, po co jakieś takie kombinacje???

@edemskiav możesz wystawiać i na koncie firmowym i na prywatnym swoje prywatne rzeczy, pytanie tylko, czy coś, co kupileś na firmę możesz sprzedać prywatnie, a jeśli tak to po jakim czasie - to pytanie do księgowej. Dopytaj też, czy nie będziesz musiał zostać VATowcem po sprzedaży 1 sztuki elektroniki.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay a jak kupujący obluka to chlop bedzie miał i musiał przyjmować zwroty na firmę i dawać 2 lata rękojmi na rzeczy kilkuletnie po calkowitej amortyzacji nijak sie to nie kalkuluje bo ten towar bez awarii pewnie nie wytrzyma 2 lat to już bezpieczniej będzie jako prywatny wyłączyć rękojmie a dać np 3 miesiące gwarancji 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@edemskiav "Fakturę wystawiam i tak (0% VAT) i rozliczam się z US" Na 0% czy na WZ? 
W przypadku sprzedaży niektórych przedmiotów przez internet tracisz możliwość skorzystania z zwolnienia z VAT - nawet jak to tylko jedna używana sztuka. 

oznacz moderatorów

edemskiav
#1 Nowicjusz#

Jestem bezwatowcem czyli na 0% VAT więc kwestia VAT chyba mnie nie dotyczy?

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Nie możesz wystawiać faktury ze stawką 0% jak nie jesteś VAT-owcem. Zwolnienie z VAT (stawką zw) i stawką 0% to dwie różne stawki podatku VAT. Poza tym na dany towar musiałaby być przypisana stawką 0%.

Co do samej sprzedaży to np PKWiU 26 i 27 wymaga rejestracji jako płatnik czynny VAT, bez względu na ilość i wartość sprzedaży.

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@edemskiav  napisał(a):

Dzień dobry,
Widzę, że warunki zwrotów to min. 14 dni - ok tego nie da się zmienić i chyba muszę się z tym pogodzić.

To regulują odpowiednie przepisy.


Warunki reklamacji - nie mam opcji zmiany, mogę wybrać 2 lata i więcej.

To regulują odpowiednie przepisy.

Co do księgowosci to chyba powinienes skorzystac z uslug licencjonowanego biura rachunkowego.

oznacz moderatorów