anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kalkulator dla sprzedawców allegro

Client:43932408
#7 Wielbiciel#
Cześć, tworzę kompleksowy kalkulator dla sprzedawców Allegro w formie aplikacji internetowej, który obliczy wszystkie koszty i prowizje związane ze sprzedażą produktów, dzięki czemu będziemy wyraźnie widzieć ile finalnie zarabia się na danym produkcie. Z pewnością pomoże to w analizie opłacalności sprzedaży konkretnych towarów.
 
Szukam sprzedawców, którzy będą chcieli wejść ze mną w pewien rodzaj współpracy. Interesują mnie Wasze potrzeby (bardzo chcę je rozwiązać) oraz informacje o prowizjach i kosztach. W zamian za to oferuję dożywotni dostęp do mojej platformy za darmo, w najlepszym planie.
 
Jeśli jesteś zainteresowany współpracą zostaw po sobie jakiś ślad, z pewnością się odezwę!
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

PortoStrefa
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@PortoStrefa  ten kalkulator liczy tylko prowizje nie uwzględnia dopłat do smarta oraz prowizji od kosztów wysyłki

@Client:43932408  hmm myśłe ze to troche skomplikowana sprawa. Na allegro jest mnóstwo zmiennych opłat ( dopłaty do smarta, prowizje kosztów wysyłki zależne od formy dostawy) do tego dość szybko zmieniające sie cenniki i opłaty. . Nie wiem czy taki kalkulator jest do zrobienia w prostu i szybki sposób

My po prostu patrzymy na całośc sprzedaży miesiecznie na allegro. Jaki generuje koszt - tutaj mozemy także doliczyc koszty pracowniecze oraz opakowań i zwrotów. A z drugieje strony zwykły program typu subiekt GT kóry pokazuje zysk brutto. Po odjęciu koszów od zysku brutto - mamy świadomośc opłacalności lub nieopłacalności

Dlatego myśle że taki kalkulator trudno będzie zrobić aby był rzetelny a po drugie nie wiem czy bedzie na niego popyt bo sama wiedza o kosztach allegro niewiele daje ( nie daje rzetelnego obrazu) jeśłi nie bierzemy pod uwage innych kosztów sprzedaży

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:43932408 za dużo zmiennych, jak by to było takie proste to allegro samo by to wdrożyło w swoim kalkulatorze 🙂

Żeby to wyliczyć musiał bym wiedzieć z góry ile klient kupi produktów czy będzie to smart czy zapłaci za przesyłkę itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11 "jak by to było takie proste to allegro samo by to wdrożyło w swoim kalkulatorze " hmm  akurat tutaj myśle że przyczyna jest inna. Duże firmy z reguły pokazują najniższe możliwe koszty które potem weryfikuje rzeczywistość 🙂 Myśle że nie jest w interesie allegro pokazywanie rzeczywistych kosztów bo to by odstraszyłao częśc sprzedających a pozostali popodnosili by ceny - co nie jeest w interesie allegro

Natomiast dużym postepem jest już pokazywanie możliwego zakresu opłat przy wystawianiu aukcji i czasem bawi mnie widok kiedy wystawiamy produkt za 2,5 a pokazuje możliwe koszty 0,5-3,30 czyli formularz uświadamia nas że jeśłi sprzedamy produkt i dołożymy prawie złotówke to bedziemy na zero a reszta to "czysty zysk " hihi.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A jak już zrobisz , to Allegro dołoży do opłat na przykład 2,41 od fazy księżyca. Ale tylko jeśli Aneta z Warszawy wyszła po zakupy o 19.32 w środę.

W końcu , nie po to Allegro ciągle komplikuje i utrudnia kwestie opłat, zmieniając z dnia na dzień czasami stawki, wprowadzając **piiip**ylion opłat , prowizji itp ,  żebyś ty sobie to tak prosto w swoim programie wyliczył....

oznacz moderatorów