anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kasa fiskalna i dowód zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
StukuPukuSklep
#7 Wielbiciel#

 Jestem młodym "przedsiębiorcą" i już się pogubiłam, więc z góry przepraszam, za, być może, głupie pytanie. 
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą na ryczałcie, sprzedaję tylko za pośrednictwem allegro. Czy mam obowiązek posiadania kasy fiskalnej jeśli obroty przekraczają 20tys. a sprzedawane przedmioty nie są na liście tych, które takowej wymagają? Czy jestem zobowiązana do wystawiania jakiegoś dowodu zakupu (paragon, faktura, cokolwiek innego)? Czy prowadzenie ewidencji sprzedaży wystarczy? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 🙂 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@StukuPukuSklep

Pytanie nie jest głupie ale powinnaś je zadać przed rozpoczęciem prowadzenia działalności 😊

Nie masz obowiązku posiadania kasy fiskalnej jeśli wszystkie wpłaty wpływają na Twoje konto firmowe, limitu przychodu też wtedy nie ma.

Jesteś zobowiązana do wystawiania faktur na życzenie klienta.

Jeśli chodzi o dokumentację to poczytaj bo ewidencję sprzedaży też trzeba umieć prowadzić ( sprzedaż nieudokumentowana i udokumentowana )

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
StukuPukuSklep
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo! Ps. Zadałam te pytania przed rozpoczęciem działalności, ba, nawet doradzam się rodzinnej księgowej ale i ona nie do końca była w stanie mi odpowiedzieć 🤷‍:płeć_żeńska: w każdym razie, dziękuję raz jeszcze 🙂 

oznacz moderatorów
EkoEgo
#8 Zapaleniec#

A w jakiej formie Allegro udostępnia dowód transakcji online (blik, payu itd). Wcześniej miałam umowę konkretnie z serwiem udostępniającym onlinowe płatości i dostawałam wykaz z comiesięczna fakturą. W Allegro tez taki wykaz można uzyskać?

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@EkoEgo  Tu sobie zajrzyj, można wygenerować zestawienie :

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/

_____________
Kama
oznacz moderatorów
EkoEgo
#8 Zapaleniec#

Dzięki!

 

oznacz moderatorów