anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy dostanę środki?

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

Sprzedałem przedmiot, który otrzymał już kupujący. Nie mam nigdzie środków, dostałem podejrzanego maila, w którego oryginalność wątpię, dostałem także 2 maile od allegro o  potwierdzeniu sprzedaży kup teraz. 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

Dzięki bardzo bo dziwna sytuacja i niby to sprzedałem bo mam zakończoną ofertę ale nigdzie nie ma kasy, mam jakieś potwierdzenie wpłaty ale nie wiem moim zdaniem zostałem oszukany

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz poczekać do jutra, moderatorzy mają wgląd do wszystkiego więc wyjaśnią.

oznacz moderatorów

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

Bielikhandlarz_0-1655589578325.png

Mam coś takiego @LEW433 @kostas11 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

My tych obrazków nie widzimy, musi je zatwierdzić moderator żeby były widoczne.

oznacz moderatorów

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

Aa okej to przepraszam

oznacz moderatorów

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

Z góry dziękuję za pomoc bo jestem roztelepany, mam straszą lipę z kasą i teraz możliwe że jeszcze 350 w plecy...

oznacz moderatorów

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

Chyba fake e-mail, kontaktu narazie brak... 350zł poszło

oznacz moderatorów

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

@kostas11 @LEW433 Oficjalnie otrzymałem odpowiedź od allegro, że była to próba wyłudzenia (na którą wpadłem), i teraz pytanie: czy policja w ogóle podejmie temat? Dane klienta są pewnie fałszywe natomiast mam numer telefonu, to już może coś więcej? Nie ma teraz anonimowych numerów na kartę jak kiedyś. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Bielikhandlarz  Nie można powiedzieć że to była próba wyłudzenia,  bo jak widać ze  screnów kupujący  płatność rozpoczął.  Nie  wiadomo dlaczego płatności nie dokończył, może miał puste konto, a może stracił dostęp do internetu,  ale  wygląda na to, że miał zamiar zapłacić.

Wystarczy że powie że chce  zapłacić i  włos z głowy mu nie spadnie,  masz po prostu dłużnika z nieuregulowaną płatnością jakich w kraju są tysiące.

Możesz go zgłosić do Krajowego Rejestru Długów jeżeli nie ureguluje płatności w ustalonym czasie.

oznacz moderatorów

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

Wszędzie mnie zablokował, a allegro przyznało mi racje, że była to próba wyłudzenia. Allegro sugeruje wyjaśnienie sprawy na policji

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Bielikhandlarz Zgłosić warto zawsze ale czy coś zrobi

oznacz moderatorów

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

Tak zrobię, mają numer telefonu. Dzięki wielkie za wszelkie próby pomocy

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Bielikhandlarz jeżeli wysłałeś ten "przedmiot" przed zapłata to popełniłeś błąd.

Możesz zgłosić to na policję ale pewnie będzie bez rezultatu. Kiedyś zgłosiłem kradzież telefonu (z biurka w pracy) wartość około 500zł i po gdzieś 2 miesiącach przyszło umorzenie bo nie wykryli sprawcy 😂

Następnym razem wysyłaj coś jak będziesz miał na zielono, że "opłacono".

oznacz moderatorów

Bielikhandlarz
#9 Pomysłodawca#

Wiem, że popełniłem błąd. Sugerując się samą nazwą "kup teraz" myślałem, że ktoś faktycznie to kupił. Dzisiaj lub jutro wybiorę się na komendę, allegro pisze, że udostępni organom ścigania wszystkie niezbędne informacje ale nie wiem na ile się to zda jeżeli (a raczej tak jest) dane są fałszywe. Mam tylko numer telefonu z którego oszust się ze mną kontaktował sms

oznacz moderatorów