anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy moje konto zostanie usunięte całkowicie?

aik_AGD
#7 Wielbiciel#

Witam, 19.10 jest zgłoszona rezygnacja z konta bo było zablokowane. Kiedy będzie można założyć nowe konto na ten sam nr NIP? Jestem rozliczony z allegro i usunąłem wszystkie moje aukcje. Dalej jednak mnie blokuje i nic nie mogę zrobić.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@aik_AGD Jeżeli konto jest zawieszone, nie możesz tworzyć nowych kont bez zgody Allegro.

Zasady rozwiązania umowy masz tu;

Aby rozwiązać umowę z nami, najpierw wyślij formularz. Będzie to równoznaczne z wypowiedzeniem umowy zawartej podczas rejestracji konta.

Okres wypowiedzenia

Okres wypowiedzenia potrwa 60 dni. W jego trakcie nie skorzystasz z większości funkcji Allegro, między innymi nie kupisz i nie wystawisz przedmiotów. Usuniemy także wystawione przez Ciebie oferty.

Będziesz mieć natomiast możliwość zalogowania się na swoje konto oraz dokończenia rozpoczętych zakupów, licytacji i Dyskusji. Po upływie 60 dni utracisz tę możliwość i dojdzie do rozwiązania umowy z Allegro.

Co zrobić przed rozwiązaniem umowy

  • Jeśli korzystasz z Abonamentu, wyłącz tę usługę w zakładce Abonamenty.
  • Jeśli masz otwarty rachunek fakturowy, ureguluj saldo na koncie Allegro i zamknij go w zakładce Faktury lub skorzystaj z przycisku [skontaktuj się z nami] pod tym artykułem.
  • Wypłać środki z Allegro Finanse (usługi PayU lub Przelewy24).
  • Opłać ewentualne zaległości wobec Allegro.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/jak-zakonczyc-dzialalnosc-w-alleg...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@aik_AGD Cześć. Otrzymałeś zgodę na utworzenie nowego konta. Czy rezygnację zgłosiłeś za pośrednictwem formularza załączonego przez xyz, czyli https://allegro.pl/rozwiazywanie-umowy/wniosek/rozwiazanie

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

aik_AGD
#7 Wielbiciel#

tak, rezygnację zgłosiłem za pomocą formularza i była odp że jest 60 dni na zamknięcie konta ale myślałem że jak wszystko ureguluje i zamknę wystawione przedmioty to przyśpieszę to zamknięcie konta . Czyli już mogę zakładać konto nowe na ten NIP co był na starym koncie?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Konto zamknie się dopiero po 60 dniach

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@aik_AGD Dostałeś zgodę na nowe konto, zatem możesz je założyć już teraz. Nie musisz czekać do rozwiązania umowy na poprzednim koncie.
Jeżeli chce skorzystać z tego samego adresu mejlowego, co zablokowane konto, to powinieneś skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy za pośrednictwem właśnie tego mejla. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów