anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KIedy muszę zwrócić kupującemu kwotę za paczkę?

cavani_shop
#7 Wielbiciel#

Niedawno kupujący zrobił zwrot zakupionego towaru. Mam połączone konto allegro z InPostem i za pomocą tej firmy została wysłana paczka. W In Poście w niczym mi nie pomogą ponieważ "odsyłają" do allegro. Problem polega na tym, że nie wiem czy mam zrobić zwrot całej kwoty łącznie z kosztem przesyłki czy TYLKO za zakupiony towar.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Odsyłka koszt kupującego, zwracasz koszt zakupu + najtańsza przesyłka  w danej ofercie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cavani_shop a ile klient zapłacił za wysyłkę ? czy był to smart ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cavani_shop
#7 Wielbiciel#

9.99 zł

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cavani_shop to jeśli odstąpił od umowy i odsyła całe zamówienie a za dostawę zapłacił 9,99 zł to oddajesz mu za towar i 9,99 zł 🙂

Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia towaru.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cavani_shop
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. A czy wiesz może czy mogę się starać o zwrot kosztu paczki od InPostu? Z tego, co napisałeś wynika, że muszę ponieść koszt paczki zwracając klientowi wszystkie płatności.

 

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Dlaczego chcesz zwrotu kosztu paczki od InPostu? Nie wywiązał się z zawartej umowy i jej nie dostarczył 🙂 ?

oznacz moderatorów

cavani_shop
#7 Wielbiciel#

Chodzi o to, że z własnej kieszeni muszę zwróć klientowi koszt paczki a nie mogę się domagać zwrotu z InPostu. Usługa przez InPost została wykonana - dobra tylko dlaczego teraz ja (zwracając koszt zakupu klientowi) muszę zwrócić mu również koszty związane z przesyłką skoro już raz je poniosłam. Dlatego logiczne wydaje mi się zwrócenie kosztów klientowi ale tylko za zakupiony produkt. Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cavani_shop dlatego musisz ponieść ten koszt bo Ustawodawca tak nakazuje stosownym zapisem w UK 

oznacz moderatorów

cavani_shop
#7 Wielbiciel#

Dziękuję

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cavani_shop bo tak to działa, jesteś w plecy koszt dostawy do klienta 😞  wkalkuluj se takie zwroty w marżę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cavani_shop
#7 Wielbiciel#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak miał smarta czyli zapłacił 0.0 pln za wysylkę to zwracasz zero, jak np zaplacił 15zł za kuriera ale najtanszy miałeś paczkomat inpost to zwrot jak za paczkomat. Odbioru osobistego za 0.0 zł nie uwzgledniasz 

oznacz moderatorów