anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy nadać zwrot do sprzedawcy ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Xena103
#7 Wielbiciel#
  • Kupiłam perfumy, które są podróbką. Jeszcze w tym samym dniu wypelniłam formularz zwrotu,  na co sprzedawca napisał do mnie abym przesyłkę nadała dopiero 15 lipca bo wyjeżdża. 

Na stronie sprzedawcy widnieje  informacja, że na zwrot jest 7 dni. Nie było informacji o urlopie.

Co mam zrobić? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

Xena103 To jego problem , nadaj przesyłkę najpóźniej jak możesz . Środki musi Ci zwrócić najpóźniej 14-tego dnia po odstąpieniu od umowy , jeśli będą problemy napisz tu ponownie ... pomożemy .

oznacz moderatorów
Xena103
#7 Wielbiciel#

Nadać przesyłkę "najpóźniej" czy "najwcześniej" jak mogę? 

Sprzedawca twierdzi, że nikt przesyłki nie odbierze bo do 15tego lipca jego nie będzie.

Dziwna sytuacja...

Czy mogę upomnieć się o zwrot środków teraz, a przesyłkę odesłać mu 15tego tak jak sobie życzy? 

oznacz moderatorów
Xena103
#7 Wielbiciel#

Dodam jeszcze, że przesyłka jest od wczoraj wygenerowana. 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Xena103 

Masz ustawowe 14 dni (od daty odstąpienia od umowy bez podania przyczyny) na nadanie przesyłki (czyli jeżeli od wczoraj to do 16 lipca).
Sprzedawca prosi o nadanie 15 lipca lub później.
Są więc dwie daty nadania przesyłki: 15 i 16 lipca, które zadośćuczynią zarówno Twoim obowiązkom jak i prośbom Sprzedającego. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Xena103 Sprzedawca próbuje Cię okłamać i sprawić, abyś nadała zwrot po terminie, a on później odmówi przyjęcia z tego powodu. Zrób to najszybciej jak możesz. Ciebie nie interesuje jego urlop, musi paczkę odebrać. Poza tym jeśli to firma-sklep ma nieregulaminowy czas na zwrot, powinien on wynosić minimum 14 dni.

Mowa o zwrocie bez podania przyczyny, bo czas na reklamację wynosi 2 lata.

Jeżeli sprzedawca będzie Ci stwarzał problem, otworzysz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poprosisz w niej o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Xena103 są wakacje i urlopy, nadaj tak jak Cię poprosił sprzedawca, po co se utrudniać życie, paczka wróci i będziesz tracić czas 😞  Masz potwierdzenie sprzedawcy, więc nic Ci nie przepadnie w razie co allegro pomoże 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów