anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient chce fakturę w euro.

INPLC
#7 Wielbiciel#

Klient chce fakturę w euro (jest z Włoch), a płatność otrzymałem w złotych po przeliczeniu według kursu PayU. 

Fakturę wysłałem klentowi- Włochowi w złotówkach. Poprosił mnie o wysłanie faktury w euro. Czy mam taki obowiązek ? . Jeżeli tak to jaki kurs przyjmujemy do przeliczenia skoro zapłacił konkretną kwotę, a średni kurs NBP się nie zgadza. Czy do mojej faktury w złotych mam wystawić korektę ?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

annas14-firma
#16 Inspirator#

Zapytaj klienta na ile EUR obciążył go jego bank i Westway fakturę w walucie na tą kwotę z kursem takim aby w PLN wyszło tyle ile otrzymałeś. Fakturę walutową możesz wystawić za darmo np w iFirmie

annas14firma_0-1668464541138.png

 

oznacz moderatorów

INPLC
#7 Wielbiciel#

Witam, nie wiem czy mogę stosować taki przelicznik jak przelicznik banku, czy nie trzeba średniego kursu NBP ?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Średni kurs NBP z dnia poprzedniego stosujesz do określenia kosztów przy zakupie wycenionym w walucie.

Przy sprzedaży określasz przychód wg tego co otrzymasz w PLN. Jeżeli dostałeś na rachunek w PLN to przychód jest taki jak dostałeś na rachunek, a cena była określona w EUR.

Sprawa trochę się skomplikuje jeżeli jesteś czynnym podatnikiem VAT. To jest dostawa wewnątrzunijna i faktura powinna być bez VAT. Dokładniej podatnikiem, z pewnymi wyjątkami, jest odbiorca.   

oznacz moderatorów