anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

klient odebrał paczkę a dzwoni i piszę że nie dostał co robić?

maka97
#8 Zapaleniec#

witajcie mianowicie mam pytanie klientka dzwoniła do mnie że nie odebrała wysyłki że jej nie wysłaliśmy itp.. sprawdziłem szybko u kuriera u którego wysyłam i potwierdził że paczka została doręczona (za drugim podejściem) ale została doręczona pisałem do klientki że paczka została doręczona i niech sprawdzi czy ktoś z domowników nie odebrał jej. uprzedzając adres i wszystkie dane się zgadzają. teraz pytanie co robić ? Otwierać spór ?

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

maxr01
#17 Koryfeusz#

Sprzedawca nie może otworzyć sporu.

Masz potwierdzenie od kuriera o odebraniu przesyłki. To kupująca może otworzyć spór. 

Ja miałem przypadek, że paczkę odebrała teściowa kupującej i ją otworzyła. Potem kupująca do mnie dzwoni i mówi, że paczka była pusta, w środku wypchana tylko folią. A na dowód przedstawiła mi etykietę firmy DHL, zresztą na inny adres, a ja wysyłałem Pocztą Polską. Nie chcę nawet pisać, jaką "wiązankę" otrzymałem przez telefon, gdy odrzuciłem reklamację - to nie nadaje się do pisania.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maka97
#8 Zapaleniec#

hm to nawet nie wiedziałem, jestem początkujący na allegro dopiero raczkuje, no może być ze paczkę odebrała nielubiana teściowa lub siostra a mi się oberwie, rozmawiałem z firmą kurierską i mówią że może też porostu mnie naciągać, no ale dobra czekam na spór i wyślę potwierdzenie dostarczenia wysyłki. Jak narazie dzwoniła do mnie i w miarę miło i nawet się pośmialiśmy, jednak nie mi oceniać "przypuszczanego" naciągacza jaki jest. dzięki za odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca nie może otworzyć sporu. Samo potwierdzenie kuriera nie wystarczy, trzeba udowodnić kupującemu wydanie towaru, na przykład jego podpisem na dokumencie odbioru. Skoro zgłasza reklamację z powodu braku przesyłki, trzeba ją skutecznie wydać lub zwrócić pieniądze, jeżeli nie można udowodnić wydania. Kurier musi dostarczyć paczkę adresatowi, a nie sąsiadowi lub innej osobie, musi też mieć potwierdzenie odbioru. Kupujący w takiej sytuacji może otworzyć spór i może wnioskować o zwrot wpłaty z Programu Ochrony Kupujących i jeśli rekompensatę otrzyma, Allegro może od sprzedawcy wymagać zwrotu środków, może też zablokować konto. Sprzedawca odpowiada za przesyłkę do czasu, aż kupujący ją otrzyma.

oznacz moderatorów

maka97
#8 Zapaleniec#

czyli raczej uderzyć do kuriera in post ? o potwierdzenia? oczywiście jeśli mi wydadzą ...bo samo nadanie paczki mam tak samo numer listu, a nie po to płacę za wysyłkę firmie kurierskiej żebym ja swoje pieniądze za mój towar oddawał, bo przy takiej praktyce za miesiąc pójdę z torbami... 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Miałem podobną sytuację. przeprowadzilem telefoniczną rozmowę z klientem, zapytałem czy sprawdził u domowników bądź w skrzynce pocztowej, w trakcie rozmowy kupujący poinformował mnie, że kontaktował się już z kurierem, który podobno przesyłkę pozostawił na klatce w ogólnie dostępnym miejscu. Nie musiałem prosić pisemnego oświadczenia o nieotrzymaniu przesyłki bo otworzył spór. Klientowi zależało na produkcie więc  wysłałem go ponownie. Złożyłem reklamacje przewoźnikowi, która została rozpatrzona pozytywnie i wypłacono mi odszkodowanie.

oznacz moderatorów