anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient twierdzi, że nie dostał paragonu.

Smartnow
#8 Zapaleniec#

Witam. Od niedawna rozpocząłem przygodę jako sprzedawca i zaczynają się dziwne rzeczy. Już drugi raz klient twierdzi, że nie dostał paragonu. Oczywiście paragon zawsze jest dołączany a sama przesyłka owinięta czarną folia strecz. Specjalnie na kasie sprawdziłem sprzed kilku dni czy paragon został wystawiony i oczywiście, że tak, raz normalny a innym razem z NIP dla innego klienta. W obu przypadkach zgłosili mi, że nie maja dowodu zakupu. Przecież to jest śmieszne bo co ja mogę z tym zrobić jak paragony były w paczkach??? Druga sprawa, że księgowa kazała wystawiać dla kogoś kto chce fakturę vat do 450zł paragon z nipem. Jakby tym mi nie namieszła to bym wystawił normalną fakturę i nawet poszłaby na maila.  Paragonu z kasy nie wyśle na maila ale jak mam go załączać, żeby na 100% znajdowali???  Jak postępujecie w takich przypadkach? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Do paczki, ale odpisz kupującym ze paragon do zwrotu ani reklamacji nie jest potrzebny.

oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

Klientowi chodzi o rozliczenie ze sponsorem bo kupuje na prezenty gwiazdkowe. Nie chodzi o reklamację czy zwrot - mowa o paragonie z nipem, którego nie może znaleźć.

oznacz moderatorów

sklepRTVanteny
#9 Pomysłodawca#

Wkładaj paragon bezpośrednio do towaru jeśli tylko jest taka możliwość, lub przyklejaj taśmą klejącą do towaru. Cały czas stosuje ten patent z przyklejaniem paragonu i nikt jeszcze nie mówił że paragonu brakuje. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@SmartnowKażde zamówienie przed wysłaniem fotografuje na tle paragonu. Przydatna opcja w ewentualnych sporach i łatwo sprawdzić też np. numer paragonu do wydruku z kopii elektronicznej, gdy klient odstępuje od umowy zwracając produkt bez paragonu

 

Upewnij się u księgowej czy to właściwa praktyka z tym NIP na paragonie bo są różne interpretacje i wysyłkowo tego podobno robić nie można, opcja ta tylko dla sprzedaży stacjonarnej, być może ksiegowej nie chce się księgować faktur. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Paragon z nr NIP nabywcy do kwoty 450 zł pełni funkcję faktury uproszczonej. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wystawić potem normalną fakturę do takiego paragonu.

Ogólnie, aby wystawić FV dla firmy, na paragonie musi być NIP (nawet jak to zakup na kwotę większą niż 450 zł). Inaczej masz sankcje skarbowe. Bez NIP-u na paragonie możesz co najwyżej wystawić FV imienną.

W twoim przypadku, najlepiej wydrukuj kopię tego paragonu z pamięci kasy/drukarki fiskalnej (masz to opisane w instrukcji obsługi), wystaw do tego paragonu normalną fakturę i wyślij kupującemu.

oznacz moderatorów

KazMacPol
#7 Wielbiciel#

Wys) ać po prostu skan kopii paragonu, żaden problem. Ewentualnie jak potrzebuje oryginał to pocztą, ale pewnie nie potrzebuje.

Dla firmy zawsze można wystawić fakturę do paragonu i wysłać, ale faktycznie paragon z nip wystarczy do 450 zl

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KazMacPol  co do braku paragonu - my po prostu w takich przypadkach jeśłi nie możemy dosłać paragonu a kupującemu chodzi o rozliczenie wysyłamy dokument WZ w cenach brutto. Lub też informujemy kupującego że nie ma możliwości wysłania kopii paragonu i dowodem zakupu jest zamówienie allegro gdzie takze ma podane ceny

Co do paragonu z NIP to rzeczywiscie można go wystawiać dla firm do kwoty 450zl i jest traktowany jak FV uproszczona. Jednak kiedyś to sprawdzaliśmy i NIE WOLNO TEGO ROBIĆ W PRZYPADKU SPRZEDAŻY NA ODLEGŁOŚĆ. Sprzedaż na odległośc wymaga normalnej formy faktury. Musiałbyś to dokładnie sprawdzić w przepisach bo ksiegowi często nie wiedzą o tym wyjątku. My w każym razie nawet na 40 zł wystawiamy normalną fakture.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@KazMacPol  masz link do artykułu: 

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-paragon-z-nip-em-a-faktura-uproszczona

 

cytuje fragment

"Faktur uproszczonych nie można używać do dokumentowania określonych rodzajów transakcji, takich jak np. sprzedaż wysyłkowa czy WDT."

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-paragon-z-nip-em-a-faktura-uproszczona

oznacz moderatorów