anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient wygrał licytacje i rezygnuje, co z moimi kosztami wystawienia przedmiotu ?

Zozolek84
#8 Zapaleniec#

Wystawiłem przedmiot na licytację wraz z ceną minimalną i wyróżnieniem. Liczyłem na wzbudzenia zainteresowania wśród potencjalnych klientów, oraz na cenę, która będzie dla mnie zadowalająca.

Parę osób zlożyło oferty, w tym 2 osoby nawet przebiły cenę minimalną.

Niestety pan, który wygrał, gdy do niego napisałem odpowiedział że rezygnuje, bo w jego mniemaniu nie zawarłem wszystkich interesujących go informacji w opisie oferty. Dodam że pan wcześniej pisał do mnie dopytując o szczegóły, dostał wyczerpującą odpowiedź z garscią zdjęć.

 

Niestety trafił mi się bardzo niemily klient, który ani razu nie potrafił się przywitać, później gdy poświęciłem dodatkowy czas na zrobienie extra zdjęć, przesyłanie mu ich, oraz wyczerpujący opis wszystkich szczegółów, nawet nie raczył odpisać, a teraz próbuje swoją opieszałość zwalić na mnie winę, że to ja jako sprzedający czegoś nie dopilnowałem.

Czuje się oszukany 😕

Koszty wystawienia przedmiotu (bez prowizji od sprzedazy) to 119 złotych - koszty ceny minimalnej i wyróżnienia oferty, które obciązają moje konto allegro. Jednak czy aby napewno ja powinienem być tym który je ponosi ?

W koncu to nie ja rezygnuję że sprzedaży, a pan, który najpierw wpisał sumę pieniążków, które chciałby wydać, a później dopytywał o szczegóły

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie dochodzi  do transakcji to prowizji Allegro nie pobierze albo zwróci, koszty promocji to niestety są po twojej stronie, kiedyś sprzedajacy opisał to tak- allegro zrobiło swoje " a że się trafił taki kupujący ?

oznacz moderatorów

Zozolek84
#8 Zapaleniec#

Przepraszam, chyba nie zrozumiałem tego na końcu 🙂

Możliwe że to przez negatywne emocje. Niestety nadal jestem wzburzony tym w jaki bezkarny sposób można sobie sprzedającego narazić na koszty, na które dodatkowo się zdecydował

Chyba muszę się z tym przespać

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak sen jest dobry, opisane jest tu wiele wątków na ten temat i działa to tak, kupujący nie opłacają a sprzedajacy jak im cena nie pasuje nie wysyłają, Taka zabawa-nie zabawna.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Zozolek84 na przyszłość parę rad na lokalnie żeby sprzedawać jako osoba prywatna w miarę bezpiecznie
1 nigdy nie promuj nie opłaca się kupi nie zapłaci kasa w błoto poszła nikt ci nie zwróci podchodź do tego ma się sprzedać to się sprzeda, nie to nie
2 tylko opcja kup teraz, jak jest kasa na koncie to dopiero wysyłka (nie daj się naciąć na żadne bliki / potwierdzenia do odbioru / przelewu kasy etc bo to wyłudzenia)
3 nigdy za pobraniem i odbiór osobisty
4 dokładnie opis co sprzedajesz co zawiera komplet, plus zdjęcia, możesz napisać w ofercie stan jak na zdjęciach
5 jak dopiszesz w opisie oferty wyłączam rękojmię to nie odpowiadasz 2 lata za reklamacje
6 zawsze nagraj stan towaru przed wysłaniem np telefonem i jak działa oraz nagraj pakowanie a pakuj pancernie jak cegłę
7 jako prywatny nie musisz zgodzić się na zwroty od kupujących jeśli nie wyrazisz zgody to widziały gały co kupowały
8 jeśli nie wyłączyłeś rękojmi musisz raz na tydzień zajrzeć na allegro sprawdzić czy ci ktoś reklamacji nie zgłosił przez 2 lata od zakupu bo jak nie odpowiesz w dyskusji to ci allegro protect dla kupującego do rachunku dopisze
9 jako prywatny sprzedawca odpowiadasz za paczkę z towarem do momentu wydania przewoźnikowi jeśli zapakowałeś porządnie to nie interesuje cię w jakim stanie doszło ani czy doszło, reklamację u przewoźnika składa kupujący, a gdyby ci odesłał bez podania przyczyny paczkę etc to masz prawo jej nie odebrać i wtedy sam sobie będzie szukał paczki

Taka jest obowiązująca wykładnia prawna głównie z kodeksu cywilnego.
Jeśli masz ochotę się sądzić to możesz pozwać tego co wygrał licytację kliknął kup teraz i pewnie wygrasz bo kc jasno określa że anulować umowę kupna sprzedaży mogą obie strony umowy naraz więc coś takiego jak bo ja se nie opłacę albo mi się odwidziało nie zadziała. Proces oczywiście ze 2 lata potrwa i prawie nikomu się nie chce o parę złotych szarpać i opłacalne toto jest tylko przy dużych kwotach

oznacz moderatorów

Zozolek84
#8 Zapaleniec#

Rany. Wielkie dzięki za ogromną garść porad, bo to chyba jest taka pigułka wiedzy przy wystawianiu czegoś na sprzedaż, nie będac etatowym sprzedawcą a żeby zmniejszyć czy wręcz zminimalizować możliwość bycia przekręconym, lub znaleźć się w gorszej sytuacji 🙂

 

 

oznacz moderatorów