anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient zwrócił bez paragonu i formularza

Sklep_Afrodyta
#9 Pomysłodawca#

Witam, co mam zrobić jeśli klient nie dołączył paragonu i formularza do zwrotu produktu i po wysłaniu przeze mnie  prośby o dosłanie jest cisza, zero reakcji. Do zwrotu VAT potrzebuję tych dokumentów

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

Paragon nie jest obowiązkowy, nie można go wymagać do zwrotu. Odstąpił w jakikolwiek sposób od umowy? Poinformował o rezygnacji? Wypełnił formularz zwrotu na Allegro lub kliknął anulowanie zakupu?

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Nie potrzebujesz.

Klient może odstąpić od umowy w dowolnej formie, ale jakakolwiek forma musi być. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ale cokolwiek musi napisać, bo przychodzi paczka, a nie wiesz nawet od kogo 🙂
powinien przez allegro odkliknąć zwrot części lub całości zakupów 😛

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Znowu wprowadzasz w błąd. Ustawa nie nakłada obowiązku pisemnego odstąpienia od umowy, wystarczy jakakolwiek informacja, nawet telefoniczna.

oznacz moderatorów

Sklep_Afrodyta
#9 Pomysłodawca#

Zwrot zrobił ok. ale jak mam wnioskować o zwrot VAT, przecież to był zakup fiskalny, od tego zapłacę vat, dlatego potrzebuję paragon i formularz, takie mam wytyczne od księgowej

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@Sklep_Afrodyta Zmień księgową.

Wydruki z allegro wystarczą.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jakakolwiek, ale napewno odesłanie paczki bez powiadomienia nie jest odstąpieniem.. 😐

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 z tym telefonem nie przesadzaj 🙂  firma musi mieć podkładkę a ustawa jednak coś nakłada nawet wzór który jako firma musimy wysłać po złożeniu zamówienia, jak kupujesz od firmy to masz w pierwszym mailu zawsze załączniki nawet pewnie nie zwróciłeś na to uwagi a to wymóg ustawy 🙂

Art. 30. 1. Konsument może odstąpić od umowy, składając przedsiębiorcy
oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie można złożyć na formularzu,
którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy.
2. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego
upływem.
3. Jeżeli przedsiębiorca zapewnia możliwość złożenia oświadczenia o
odstąpieniu od umowy drogą elektroniczną, konsument może także odstąpić od
umowy:
1) przy wykorzystaniu wzoru formularza odstąpienia od umowy, stanowiącego
załącznik nr 2 do ustawy;
2) przez złożenie oświadczenia na stronie internetowej przedsiębiorcy

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Zwróć uwagę, że w starej ustawie był wymóg złożenia oświadczenia na piśmie, w nowej tego wymogu nie ma. Sam zacytowałeś art. 30.1 Jest tam napisane o złożeniu oświadczenia, a nie o złożeniu pisemnego oświadczenia, a na formularzu oświadczenie złożyć można, nie trzeba. Nie ma wymogu odstąpienia pisemnego jednak do celów dowodowych zaleca się konsumentom robić to pisemnie. Zadaj to pytanie gdzie chcesz, do Federacji Konsumentów, do UOKiK - otrzymasz potwierdzenie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 forma zwrotu może być dowolna

ale np: przy formie telefonicznej ustawodawstwo unijne wymaga by Kupujący zgromadził dowody na fakt takiej czynności

także jak to zrobił w sposób telepatyczny przesyłając myśli na odległość

- podawałem to w innym wątku

tak jak napisał @akcesoria-net-pl jakaś forma musi być - podobnie z dowodem zakupu - ustawa nie przewiduje, że zrobi to za Kupującego Sprzedawca

 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Jeśli nie było odstapienia, to poczekaj 14 dni i odrzuć.

Trzeba naród edukować, prawda @xyz96 ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Spokojnie, na pewno w jakiś sposób odstąpił, a jeśli nie, to za trzy dni się upomni o kasę i poinformuje o rezygnacji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Sklep_Afrodyta paragon nie jest potrzebny, wystarczy pismo o które poproś kupującego inaczej czekaj z czasem się przypomni 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Sklep_Afrodyta  wiesz, mi kilku klientów odstąpiło od umowy telepatycznie, odsyłając towar bez paragonów, przyjąłem to na klatę i zapłaciłem podatki, bo czasami to szkoda zachodu z pisaniem korekt, wyksięgowaniem wpłaty itp. ale u mnie to są głównie drobne kwoty z tych podatków, więc zapytaj księgowość, czy warto walczyć z klientem o ten formularz, czy po prostu zapłacić kilka złotych i nie bawić się w formalności.

oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

@kostas11 Księgowa coś będzie potrzebować, żeby cofnąć tę sprzedaż.

oznacz moderatorów

Smartnow
#8 Zapaleniec#

@Sklep_AfrodytaHej. Jak rozwiązałaś sprawe braku paragonu bo mi odesłali przedmiot i właśnie bez paragonu?

oznacz moderatorów